Українські ЗМІ поширили ФЕЙК про відключення світла в Україні з 1 жовтня – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Українські ЗМІ поширили ФЕЙК про відключення світла в Україні з 1 жовтня

Деякі українські ЗМІ поширили фейкову інформацію про те, що вже з 1 жовтня в Україні начебто будуть діяти графіки аварійних відключень електрики. Однак це – неправда.

Так, деякі сайти публікували новини, використовуючи клікбейтні заголовки, як-от: «В Україні підготували графіки відключення електроенергії, які запровадять з 1 жовтня».

 

У Міністерстві енергетики вже спростували інформацію про те, що в Україні з 1 жовтня запроваджують графіки відключення електроенергії. http://surl.li/lbxxz

За даними відомства, електроенергії, яку виробили українські електростанції, достатньо, щоб забезпечити потреби споживачів, тож жодних відключень не планують.

«На сьогодні жодних відключень побутових споживачів під час усього осінньо-зимового періоду не передбачається», – інформують у відомстві.

У повідомленні міністерства йдеться про те, що оператори систем розподілу, враховуючи минулорічний досвід, розробили і заздалегідь опублікували графіки МОЖЛИВИХ відключень, які будуть застосовувати виключно в разі обстрілів та пошкодження енергетичного обладнання.

Тож інформація про те, що графіки відключень світла в Україні запровадять з жовтня – ФЕЙК. А засобам масової інформації варто користуватися лише перевіреними джерелами, щоб не вводити в оману читача.

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja