Упереджуємо пропаганду і маніпуляції. Полтавський воєнком НЕ казав про 90% втрат у ЗСУ. – Без Брехні
Фактчек

Упереджуємо пропаганду і маніпуляції. Полтавський воєнком НЕ казав про 90% втрат у ЗСУ.

Маніпуляції інформацією та ворожу пропаганду слід не тільки викривати але й працювати на випередження появи викривленої інформації. А брехня, маніпулятивний хайп у нас часто стається на тлі цілком реальної навіть офіційної інформації. Проте, якщо навіть з неї вихопити «смажені» шматки – можна чудово зманіпулювати.

Так сталося із заявою В.о. начальника Полтавського обласного ТЦК та СП, підполковник Віталій Бережний на засіданні 39-ї сесії Полтавської міськради звернувся до депутатів із закликом допомогти військовим поповнити лави ЗСУ. Як цю інформацію викривили – далі у матеріалі.

 

Спершу варто дати оригінал у повному викладенні, який поширений на шпальтах регіонального інтернет-видання «Полтавщина»:  http://surl.li/lemyj

«За планами мобілізації до ЗСУ Полтавська громада на останньому місці в області. Тому в мікрорайонах та старостатах будуть розгорнуті дільниці оповіщення по встановленню військовозобов’язаних.

В.о. начальника Полтавського обласного ТЦК та СП, підполковник Віталій Бережний на засіданні 39-ї сесії Полтавської міськради звернувся до депутатів із закликом допомогти військовим поповнити лави ЗСУ.

За його словами, обласні показники щодо загальної мобілізації, які доводить Генштаб за дорученням Президента України, є вкрай низькими. Військові потребують, в першу чергу, поповнення військових частин. Для прикладу, зі 100 людей, які поповнили підрозділи восени минулого року, залишилося 10-20, решта — це загиблі, поранені та виведені зі строю.

Полтава наразі за показником призову є на останньому місці в області. На 15 вересня Полтава виконала план лише на 13%. ТЦК та СП виконує всього 8% від планового завдання встановленого Генштабом. Військкомати Лубен, Кременчука та Полтавського району працюють краще.

Тому Віталій Бережний пропонує розгорнути в мікрорайонах 3 дільниці оповіщення, стільки ж у старостатах, та відрядити туди представників виконкому, які б допомагали встановити наявність військовозобов’язаного. На цих дільницях також потрібно працювати із тими, хто хоче служити за контрактом.

Окрім цього Віталій Бережний повідомив, що незабаром в області буде створена велика механізована бригада, тому він попросив депутатів всебічно допомогти цьому процесу.

В.о. міського голови Катерина Ямщикова повідомила про необхідність зміни ставлення полтавців до мобілізації. Розгортання дільниць повинно змінити існуючі стереотипи. Полтавців потрібно виховувати на прикладі героїв. Натомість ролики у соцмережах, на яких ображають військовослужбовців, є недопустимими».

Тобто, військовий аргументовано, фактично – хоча і наводить ріжучі вухо цифри по втратах – описує проблему, пропонує варіанти рішення та просить допомоги у депутатів.

Що ж понеслося у телеграм-каналах?

В одному з постів була так:

«…зі 100 людей, які поповнили підрозділи восени минулого року, залишилося 10-20, решта — це загиблі, поранені та виведені зі строю. Полтава наразі за показником призову є на останньому місці в області. На 15 вересня Полтава виконала план лише на 13%. ТЦК та СП виконує всього 8% від планового завдання. Воєнком звернувся до депутатів з проханням допомогти поповнити лави ЗСУ»

Тобто акцент тільки на проблему, на гарячі цифри. Про проблему – коротко. А далі – депутати допоможіть.

В іншому вже почали давати на емоції: «

«За рік війни збройні сили втратили до 90% тих, хто поповнював підрозділи восени. Про це повідомив….

А як ви вважаєте, якщо люди віддають життя за державу, чи мають вони знати правду про втрити?..»

Тобто про 90% – взагалі перекручено зміст – цифра маніпулятивно перекладена на всі Збройні сили. І далі тиск на емоції про правду про втрати!

І це тільки декілька прикладів. І тільки з українського сегменту телеграм. Можна тільки уявити які, умовно, «завтра» пропаганда росії рознесе заголовки. Наприклад: «В ході контрнаступу ЗСУ втратили 90% мобілізованих осінню – про це вже говорять воєнкоми. А «київський режим» продовжує приховувати втрати…»

Тож, з одного боку ми грішимо на пропаганду, з іншого – самі даємо їй підґрунтя для маніпуляцій і брехні.

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja