Уряд Зеленського не виділив жодної копійки на забезпечення вчителів і учнів захисними масками | ПРАВДА   - Без Брехні
Фактчек

Уряд Зеленського не виділив жодної копійки на забезпечення вчителів і учнів захисними масками | ПРАВДА  

31 серпня співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час Погоджувальної ради заявила,  що Уряд Зеленського не виділив жодної копійки на забезпечення вчителів і учнів захисними масками. Ця ж інформація була продубльована офіційній Facebook-сторінці «ЄС». Що з того правда – перевіряємо.

ПЕРЕВІРКА

13 квітня, через місяць запровадження карантину у країні, Верховна рада внесла зміни до державного бюджету і створила фонд боротьби з COVID-19. 22 квітня Уряд затвердив порядок використання коштів фонду.

Згідно з переліком, кошти фонду спрямували на:

  1. Заходи, які запобігають виникненню, поширенню спалахів епідемій та пандемій коронавірусу, а також його локалізацію та ліквідацію. Це, зокрема, закупівля товарів, робіт і послуг, які стримують поширення пандемії. Згідно з Постановою від 20.03.2020 №225, в цей перелік також входить закупівля медичних масок.
  2. Доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації.
  3. Надання грошової допомоги людям похилого віку у зв’язку з негативними наслідками поширення вірусу.
  4. Надання одноразової грошової допомоги членам сімей працівників медзакладів, які померли від коронавірусу.
  5. Надання трансферту Пенсійному фонду України.
  6. Надання фінансової допомоги Фонду соціального страхування і Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.
  7. Надання фінансової допомоги Фонду соціального страхування і Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Про результати витрат фонду звітувало Міністерство фінансів України. Згідно з наданими даними, Міністерство освіти і науки отримало 52 млн гривень, які пішли не на закупівлю масок, а на повернення абітурієнтам коштів, які вони сплатили за пробне ЗНО. Останнє, як відомо, не відбулося.

Загалом, згідно зі звітом, всі кошти коронавірусного фонду вже розподілені, але не всі використані.

Як бачимо, у видатках фонду не було передбачено забезпечення масок вчителів та учнів. Всі гроші фонду, а це майже 66 млрд виділили ще до початку серпня.

З вересня т.в.о. МОН Сергій Шкарлет розповів, що засоби індивідуального захисту невдовзі придбають для усіх учасників навчального процесу. На це планують витратити частину залишку освітньої субвенції з минулого року – 3,3 млрд грн. Однак, таке рішення Уряду вже буде запізнілим, адже навчальний рік розпочався, і за понад тиждень навчання в Україні вже закрилось на карантин декілька шкіл.

 

Автор. Ірина Савенко

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja