В рф знову «запозичили» малюнок часів нацистської Німеччини для реклами товариства багатодітних сімей – Без Брехні
ДонеччинаЛуганщинаФактчекФактчек-регіон

В рф знову «запозичили» малюнок часів нацистської Німеччини для реклами товариства багатодітних сімей

Днями телеграм-канали поширили вінтажний плакат часів нацистської Німеччини, порівнявши його з емблемою товариства багатодітних сімей в росії.

На оригінальній картинці сім’я із 6-ти людей. Батько і двоє синів стоять із суворим поглядом, а мати сидить на стільці, тримаючи на руках новонародженого. Менша дівчинка стоїть напівобертом тримаючись за мамині ноги.

У товаристві багатодітних сімей вирішили бути не оригінальними і просто скопіювали картинку. Постаті людей перетворили на силуети. А всю емблему виконали у блакитному та білому кольорах.

Звісно, компроментуючий напис (“Зимова допомога” і “Народ допомагає собі”) та свастику у лівому верхньому кутку прибрали. Проте, це емблему не рятує. Плагіат помітно неозброєним оком.

 

Оригінал плакату створили для громадської благодійної організації Winterhilfswerk des Deutschen Volkes (“Зимова допомога німецькому народу”), широко відома під скороченою формою Winterhilfswerk або WHW.  Заснував фонд Гітлер у 1933 році. Під гаслом “Ніхто не повинен голодувати чи замерзати” фонд займався фінансуванням благодійної діяльності у Третьому рейху.

Організація  підпорядковувалась безпосередньо Йозефу Геббельсу, міністру народної просвіти і пропаганди. Він ставив за мету зробити ідею націонал-соціалізму популярною.

Сам малюнок створили пізніше, у 1938 році. Плакат пропагує здорову німецьку сім’ю. Через зображення німці намагалися продемонструвати, як піклуються про добробут народу. При створенні таких плакатів головним завданням було представити жінок в дусі “націонал-соціалізму”, з роллю залучення в світ якомога більшої кількості дітей, які потім повинні сприяти поширенню “здорової” арійської “раси”. В нацистській Німеччині існував культ переваги “арійської раси”. Вони вважаються чистокровними німцями та “вищими людьми” і мали перевагу над усіма іншими. Художники повинні були показати на таких плакатах не менше чотирьох німецьких дітей разом з молодими, красивими і здоровими, спортивними батьками.

Цікаво, що спочатку ініціативу благодійної допомоги організували за уряду Генріха Брюнінга у 1931 року, пізніше Гітлер привласнив собі цю ідею.

Ми вже не вперше стаємо свідками плагіату символіки, плакатів, фото російськими пропагандистами, який кремлівські «фахівці» запозичують у нациської Німеччини. Раніше ми писали, що латинську літеру V нацисти використовували, як символ перемоги в окупованих містах за часів Другої Світової http://surl.li/ifsps  Проте першочергово цим знаком послуговувався рух опору нацистам. У них він символізував перемогу (“V for Victory”). А німці скалькували його.

В росії не придумали нічого нового, як теж використати вже широко відому літеру V під час повномасштабного вторгнення. Власне, рф називають країною повсюдного плагіату. І це не дивно, адже вигадати щось нове та ексклюзивне вони не здатні, а ось привласнювати вже створене – залюбки.

Осоромлюється росія не лише через емблеми. На весь світ стали відомі випадки, коли під час акції “Безсмертного полку”, яким так пишаються росіяни, учасники несли в руках світлини не власних рідних, що загинули на війні, а німецьких пілотів, піхотинців часів Другої Світової війни, які воювали за нацистську Німеччину.

ВИСНОВКИ

  • Росія не створила нічого власного та автентичного, тому вдається до спроб поцупити у інших. Схильність красти вже міцно вкорінилась в їх менталітет. Причому їм байдуже, що взяти – ідеї, страви, музика чи території.
  • Під час повномасштабного вторгнення армія рф не гребувала поцупити навіть побутову техніку чи одяг, що вже говорити про чужі ідеї, їх можна взяти, не прикладаючи жодних зусиль. Недолугий випадок із плагіатом пропаганди це в черговий раз підтверджує. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Реальна газета” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja