Вбивство у США вченого, який «розробляв вакцину проти COVID-19» | ПРАВДА і МАНІПУЛЯЦІЇ – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

Вбивство у США вченого, який «розробляв вакцину проти COVID-19» | ПРАВДА і МАНІПУЛЯЦІЇ

У соцмережах, блогах і чималій кількості смітникових ЗМІ почала розповсюджуватися інформація про те, що у США вбили вченого, який нібито розробляв вакцину від коронавирусу. Проте ряд ТОП-медіа (CNN, The Washington Post) обережно вказують, що науковець «був на порозі дуже важливих висновків про COVID-19». Де правда, а де маніпуляція – розбираємося разом.

 

Що сталося?

«Американський дослідник Бінг Лю (китайського походження), який був близький до важливого відкриття, пов’язаного з пандемією COVID-19, був убитий знайомим у себе вдома в штаті Пенсільванія. Про це повідомляють американські ЗМІ, з посиланням на місцеву поліцію і Пітсбургський університет, де працював вчений.

Бінг Лю був застрелений нападникам, який увірвався в його квартиру і вистрілив кілька разів в науковця, завдавши смертельні поранення. Вбивця був незабаром знайдений сидячим мертвим у своїй машині в декількох кілометрах від помешкання вченого. Ним виявився інший китаєць на ім’я Хао Гу – поліція вважає, що він наклав на себе руки після скоєння вбивства. Мотиви злочину поки не зрозумілі…»

Чим займався Бінг Лю

Повне ім’я вченого – Бінфенг Лю (скорочено на американський манер Бінг Лю). Одразу слід сказати, що згадки – особливо у клікбейтних заголовках, що Бінг був «вірусологом і розробляв вакцину проти коронавірусу» – неправда і маніпуляція.

Бінг Лю не вірусолог і не працював над розробкою вакциною від вірусу  SARS-Cov-2. У зв’язку з карантином останній час він працював вдома. Основний напрямок його досліджень по COVID-19 – вивчення впливу вірусу на організм, комп’ютерне моделювання механізмів дії вірусу. Тобто вчений не працював із фактичним «живим» матеріалом, а лиш з віртуальними моделями.

Взагалі, спеціалізація вченого – аутоімунні захворювання, дослідження різного роду пухлини, імунотерапія раку і робота Т-клітин. Про це повідомляється на офіційному сайті університету Університету Пітсбургу у профілі Бінг Лю.  

Діяльність фахівця в області дослідження вірусу  SARS-Cov-2 були спрямовані на розуміння природи дії вірусу, впливу на імунну систему людини, її реакціях на вірус, ускладненнях від вірусу – це питання лікування хвороби, і вони напряму не стосуються робіт саме по створенню вакцини. Хоча, результати, які отримав Бінг Лю, можуть бути важливі для тих вчених, які прикладають зусиль для розробки вакцини.

Про це говориться і заяві університету:  «…Він розробив високопродуктивні обчислювальні методи і передові підходи машинного навчання для моделювання часової еволюції складних клітинних взаємодій, моделей і методів байєсівської мережі, а також перевірки статистичних моделей і аналізу чутливості…Бінг був на грані того, щоб зробити дуже важливі висновки для розуміння клітинних механізмів, що лежать в основі інфекції SARSCoV-2 і клітинної основи наступних ускладнень… Ми докладемо всіх зусиль, щоб завершити те, що він почав, щоб віддати данину поваги його науковому досконалості…»

Про роботу над вакциною ні у профілі вченого, ні у фаховій заяві від університету – жодного слова.

Чи повязане вбивство з професійною діяльністю?

Заголовки у повідомленнях деяких ЗМІ і соцмережах манупілятивно натякають на зв’язок між вбивством вченого і його професійною діяльністю: «В США ЗАСТРЕЛИЛИ УЧЕНОГО, РАБОТАВШЕГО НАД СОЗДАНИЕМ ВАКЦИНЫ ОТ COVID-19». Проте, на поточний момент підтверджень цієї версії – немає.

Поліцією не знайдено ніяких доказів того, що ця трагічна подія має якесь відношення до роботи Бінг Лю в університеті Піттсбурга по дослідженню коронавірусу або до будь-яких інших фахових профілів вченого.

Поліція підозрює, що  Бінг Лю  був убитий Хао Гю у суботу 2 травня 2020 року. 6 травня департамент поліції Росса зробив офіційну заяву з приводу цього інциденту.

За словами поліцейських, попереднє розслідування обставин смерті Бінга Лю і Хао Гю показує, що вбивство, яке сталося у суботу 2 травня 2020 року могло бути результатом тривалої особистої суперечки між двома чоловіками у листуванні. Такі висновки поліцейські зробили, вивчивши зміст повідомлень смартфонів Лю і Гю, які вилучили на місці злочину. Про тему чи привід сварки – поліція не інформує.

Копи лише зазначили – загиблі не є громадянами США і тому справа передана ФБР для проведення додаткового  розслідування.

Висновки

Вбитий у США вчений Бінг Лю дійсно займався дослідження коронавірусу. Проте, до розробки саме вакцини проти COVID-19 він не мав жодного відношення.

 Попередня причина трагедії – сварка у листуванні із іншим чоловіком. На поточний момент поліція не пов’язує загибель вченого з його професійною діяльністю.

 

Автор. Тихий Вир

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja