Відеофейк про автівку із «бойовиками ЗСУ» на дорозі, з якого посмілися навіть самі ерефські пропагандисти     – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Відеофейк про автівку із «бойовиками ЗСУ» на дорозі, з якого посмілися навіть самі ерефські пропагандисти    

Роспропаганда продовжує публікувати фейкові відеоролики, покликані дискредитувати Збройні сили України, зокрема мобілізацію, відносини між військовими. Днями у телеграм-сміттярках та інших соцмережах розлетілося відео, на якому  нібито військовослужбовець ЗСУ зупиняє авто цивільних і починає «виховувати» нецензурною лексикою російськомовну жінку з дитиною. У процесі «виховання» лунають постріли, погрози. Проте, екшен-фейк був створений настільки недолуго, настільки примітивно, що брехня випирає у кожній деталі «карколомного сюжету». Настільки випирає, що деякі проросійські пропагандисти самі посміялися із такої творчості. Про це та інші деталі вкиду – у матеріалі.

 

Оригінал відео ще продовжує блукати мережами і його можна переглянути за наступним посиланням:  http://surl.li/fwagf У телеграм-сміттярках ролик підписали так: «ЗСУшники назвали мусульманку з дитиною «свинею» за обгін військової колони».

Датоване відео 24 березня 2023 року. Сюжет «екшена» наступний: нібито у прифронтовій зоні солдати ЗСУ зупинили автомобіль, що проїхав повз їхню колону, в якому перебували жінка і дитина. У найкращих традиціях фейкоробів, так званий «український» військовослужбовець у грубій формі висловив жінці претензії за «порушення ПДР» та вимагав розмовляти українською мовою, називаючи «свинею». Далі на відео людина в формі кілька разів стріляє біля автомобіля – чути постріли та істерику пасажирки. Але цікава деталь – все дійство нібито знято на камеру автомобільного реєстратора. Тобто ключові моменти ролику – це тільки звук!

По-перше, відео зняте на відеореєстратор. А як відомо, на час воєнного стану в усіх регіонах України водіям заборонено використовувати відеореєстратори, щоб уникнути розголошення інформації, яка може допомогти противнику дізнатися про переміщення українських військових та їх техніки. Тож як у прифронтовій зоні могла випадково опинитися автівка з увімкненим відеореєстратором? Ні. Якщо б опинилася, то на першому ж блокпості цю техніку було б вилучено.

По-друге, варто звернути увагу на авто так званих «солдат ЗСУ». Машина-позашляховик, яка зупиняється у кадрі абсолютно чиста. Таке враження, що авто тільки но виїхала з автомийки. І це після їзди по ґрунтовим дорогам, після їзди у колоні? Очевидно тому, що ніякої «колони», яку начебто обганяла жінка, немає. Аналогічно чистий і акуратний має вигляд і форма військових, що не є можливим в умовах виконання (регулярного) бойових завдань.

По-третє, на кришталево чистому авто «ЗСУ» ззаду чітко видно прапор України і одразу біля нього є наліпка німецького хреста часів Другої світової війни, що його використовували у підрозділах Вермахту – збройних силах нацистської Німеччини. Хрест намальовано нарочито великого розміру – за розміром він навіть більше наліпки жовто-блакитного прапора. Як то кажуть – «Штірліц ніколи не був так близький до провалу», як російські пропагандисти.

Бо саме у їх меседжах, що генеруються вже більше року у ЗСУ – поголів усі нацисти, ходять із свастиками або подібною нацистською символікою. Та у ЗСУ використовують зовсім іншу символіку і форму хрестів, яка регламентується відповідним Указом Президента України ще від 2009 року. http://surl.li/eyxkg. І вона дуже далека від того, що так хочеться побачити пропагандистам.

Також з метою розпалювання ворожнечі у відео дуже чітко називають ім’я цивільної жінки, з чого стає зрозуміло – що вона може бути мусульманкою. На це вказує «лайка», яку використовує військовий із використанням слова «свиня». А мусульмани вважають цю свійську тварину нечистою, а використання цього слова як лайки – сильною образою. http://surl.li/fwapt

По-четверте, місце зйомки відео легко ідентифікувати, що й зробили OSINTери. І це не прифронтова зона, а локація на тимчасово окупованій території між Донецьком та Макіївкою. Цю інформацію 28 березня у Головному управлінні розвідки ГУР МО. http://surl.li/fwaqe

По-п’яте, як додали у ГУР МО, верхня частика кузова автівки, на якій начебто їдуть українські військові, виготовлена у росії. Його ніколи не поставляли до України. Це вказує на те, що позашляховик може не належати ЗСУ.

Шосте, в ГУР зазначають, що монтаж фейкового ролика неякісний. Військовий у безпосередній близькості від машини стріляє з автоматуа. Але гучних звуків пострілів немає. Вікно машини відкрите, а розмова відбувалася через вікно. Звуку закриття вікна немає. Коли машина їде назад, знову чути, що вікно  відкрите. Постріл був, бо на відео видно розліт гільз. В цей момент мав би бути хоч якийсь звук.

І останнє – найголовніше. Через деякий час навіть найзавзятіші роспропагандисти та воєнкори самі визнали, що відео – постановочне. І поки вони спростовували фейк, російське МЗС поширило його собі на сторінку. Щоправда, потім відео видалили. Але скріншоти не горять.

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja