Відвертий фейк, ніби Анналена Бербок попросила не називати Leopard-и німецькими після їх підбиття – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Відвертий фейк, ніби Анналена Бербок попросила не називати Leopard-и німецькими після їх підбиття

До того що російські ЗМІ маніпулюють, вириваючи слова з контексту, всі давно звикли. Але коли немає підходящої цитати, то вони її просто придумують. А як же бути з джерелом? Тут майстерклас показує правда.ру: достатньо написати “Повідомляють, що вона у зверненні до ЗМІ попросила”. Хто повідомляє, кого попросила – не важливо. Це ж правда.ру, тому вірте на слово. Саме так вони приписали міністерці закордонних справ Німеччини Анналені Бербок, що вона через сором за “знищені в бою танки Leopard”, попросила не називати їх німецькими.

ТЕЗА: Повідомляють, що вона у зверненні до ЗМІ попросила їх змінити редакційну політику щодо танків, що знищуються в Україні. На думку дипломата, жодного значення не має те, що і де зроблено. Про айфон не кажуть, що він американський, а називають його своїм, навела приклад Бербок. З танками, як вона вважає, історія та сама. “Німецькі в Німеччині, а це українські. І що вони з ними роблять, до нас не відноситься”, – підсумувала міністр.

Скріншот фейкової статті/ pravda.ru

Ця заява повністю сфальшована. Ні повністю, ні в контексті, ні чогось хоч трішки подібного про українські Леопарди пані Бербок не заявляла. Пошук не знаходить подібних слів німецькою чи англійською. Така “цитата” зустрічається лише в російських ЗМІ та телеграм-каналах без вказання джерела. Всюди одне слово “повідомляють”.

Як перевірили колеги зі StopFake, на сайті Міністерства закордонних справ Німеччини також немає жодного згадування  про те, що пані міністр попросила не називати танки Leopard німецькими після їх «знищення в Україні». В одній зі своїх останніх заяв перед публікацією сумнівної цитати у проросійських джерелах від 12 червня Бербок каже, що зараз настав час для важливих рішень у зовнішній політиці ЄС. Однак жодного слова про танки Leopard у цій заяві немає.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідуівань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja