Вірменські громадські активісти створили онлайн-гру на тему фактчекінгу – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Вірменські громадські активісти створили онлайн-гру на тему фактчекінгу

Вірменська громадська організація Media Initiatives Center презентувала онлайн-гру The Adventures of Literatus, яка покликана навчити підлітків шукати й перевіряти інформацію, а також розпізнавати фейкові новини.

У грі розповідається про те, що Верітас – принцеса землі Інформії й гарантка правди й довіри, зникла. Поширюється чутка, що вона виходить заміж за сусідського правителя Маніпулуса, який давно хотів окупувати Інформію. Але коханий принцеси на ім’я Літератус не вірить у це й вирушає на пошуки Верітас. Аби звільнити принцесу, він має пройти 10 рівнів випробувань, на кожному з яких перевіряти інформацію. The Adventures of Literatus розробила компанія Koreez.

Як повідомила «Детектору медіа» представниця організації Лусіне Григорян, наразі гра доступна вірменською мовою, а також англійською – в бета-версії. Планується також її переклад на грузинську мову.

За словами Лусіне Григорян, The Adventures of Literatus орієнтована на молодь віком від 14 до 20 років – школярів та студентів.

«Гру присвячено перевірці інформації – фактів, джерел, зображень. Вона допомагає гравцям опанувати ці навички, а також надає їм для цього різні інструменти та підказки. Діти навчаються перевіряти фотографії за допомогою зворотного пошуку в Google, порівнювати інформацію з невідомих джерел (наприклад, акаунтів у соціальних мережах) з надійними джерелами (професійними медіа, офіційними веб-сайтами), вони вчаться працювати з картами … Вони навіть аналізують статті та пишуть листи в редакцію», – розповіла вона.

Media Initiatives Center уже презентувала деяким вчителям на тренінгу й планує поширити інформацію про неї по всіх школах країни. Медіаорганізація рекомендує педагогам використовувати її як під час уроків, так і в позакласній роботі.

«Ми сподіваємось, що діти також гратимуть у неї вдома. Ми протестували The Adventures of Literatus в кількох школах і побачили дуже позитивну реакцію. Особливо радісно було бачити, як діти обговорюють сюжет та методи перевірки інформації у процесі гри», – зазначила Лусіне Григорян.

Це вже не перша гра з медіаграмотності для молоді, яку презентує Media Initiatives Center. Організація також створила гру Mediabattle, яка перекладена зокрема й українською мовою й має назву «Медіазнайко». Також вони створили гру Tsantsar, присвячену онлайн- і цифровій безпеці. Посібник від Media Initiatives Center використовується для викладання медіаграмотності в школах Вірменії.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja