Вкид про те, що нібито «націоналісти» розмалювали «храм» на території Києво-Печерської Лаври – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Вкид про те, що нібито «націоналісти» розмалювали «храм» на території Києво-Печерської Лаври

Російська пропаганда продовжує нагадувати про тему звільнення української Києво-Печерської Лаври від московського патріархату способом вкидів та фейків. Днями низка російських телеграм каналів поширили вкид із  добіркою фотографій, на яких, як стверджують пропагандисти докази «оскверніння націоналістами» одного із храмів на території Лаври. Чому це вкид – далі у матеріалі.

 

Вкид про «оскверніння» почав активно розганятися російським телеграм-каналом «Україна.ру». Але першоджерелом «публікації» є ще один, менш розкручений російський пропагандистський канал «Українськи фреш».

Добірка фотографій супроводжується відповідним текстом (далі мовою оригіналу): «Украинские националисты осквернили храм на территории Киево-Печерской лавры… На Украине продолжается кампания по дискредитации канонический Украинской православной церкви, в результате чего неадекватные вандалы пытаются любым образом осквернить русские православные святыни и храмы. В этот раз досталось храму в честь Иконы Божией Матери «Живоносный Источник» Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры, который местные вандалы-националисты разрисовали нецензурной бранью, а также оставили “жовто-блакитный” флаг с эмблемой “зайчики черкеса”. Символически, что полиция никак не отреагировала на осквернение православного храма».

 

Із тексту і так зрозуміла мета вкиду – показати, що творять «бандерівці та націоналісти» із канонічною церквою. Тобто дискредитувати українців та їх прагнення звільнити святиню від впливу московського патріархату.

Варто звернути увагу на деталі допису і фото, щоб переконатися, що перед нами класичний необґрунтований вкид.

По-перше, назва святині у пропагандистському дописі написана не коректно. Ось як пр це місце пишуть офіційні українські джерела: «Джерело Божої Матері не належить до числа найвідвідуваніших місць на території Києво-Печерської Лаври. Утім, знайти його легко: в нижній частині яру, який розділяє Дальні та Ближні печери, споруджено невеликий храм «Живоносне Джерело». Праворуч від церкви, якщо дивитися  в бік Дніпра, видно акуратні сходи, які й ведуть до нього.  Джерело Божої Матері також  називають слізьми Пресвятої Богородиці, бо вода в ньому має солонуватий присмак». http://surl.li/lhxvc

 

Тобто правильно було б написати – «Джерело Божої Матері» та храм «Живоносне Джерело», а не так як це подано у дописі фейкоробів.

По-друге, так на фото що показують ворожі телеграм-канали саме джерело розмальоване графіті. І це дійсно дуже погане явище. Проте, на жодній фото де видно ці написати немає лайливих слів, образ в бік церкви, якихось символів, що пов’язані з нацистськими знаками. Є малюнки незрозумілого характеру, слова які схожі на назви міст, імена. Тобто нічого, що символізує, що це зробили саме «націоналісти», а не звичайні хулігани, які малюють подібні малюнки на парканах, зупинка, дитячих майданчиках.

По-третє, прапор із символом «Зайчики черкеса». Наявність такого елементу, так би мовити, на місці злочину, це все одно, що візитка Яроша біля підірваної труби Північного потоку. Це класичний прийом пропаганди, коли вона хоче показати, що ось ту були «українські шпигуни», «націоналісти» і т.ін. Ми вже не раз стикалися із вкидами, коли начебто десь у росії викривають українських диверсантів, які обов’язково із собою на секрете завдання беруть книжечку із тезами Степана Бандери, український прапор, шеврони ЗСУ.

Проте «Зайчики черкеса» – це військовий підрозділ аеро-радіорозвідки», в якому воюють студенти КНУ імені Тараса Шевченка. Він має сторінки у Фейсбук та Інстаграм. http://surl.li/lhyjc. З якого дива, пропагандисти притулили цю назву до «націоналістів-осквернителів», не вказавши, що це військовий підрозділ – не зрозуміло.

ВИСНОВОК

За сукупністю деталей, які викликають сумніви у своїй достовірності, можна констатувати, що інформація про «оскверніння храму націоналістами» – фальсифікація пропаганди.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja