«ВООЗ видала рекомендацію урядам країн не запроваджувати карантини» | МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні
Фактчек

«ВООЗ видала рекомендацію урядам країн не запроваджувати карантини» | МАНІПУЛЯЦІЯ

Вчора карколомна новина просто підірвала український інформаційний простір – «ВООЗ видала рекомендацію урядам країн не запроваджувати карантини», а попередні тотальні карантини були… перебільшенням. Як не прикро визнавати, спершу топові медіа, а слідом за ним і регіональні «повелися» на це повідомлення. Чому ми говоримо «повелися» – бо таке трактування позиції ВООЗ, і зокрема слів епідемолога Марії Ван Керхове, яка є технічним керівником ВООЗ з реагування на COVID-19, є відвертою маніпуляцією!

ПЕРЕВІРКА

Ще 1 серпня 2020 року Марія Ван Керхове дала ексклюзивне інтерв’ю британському виданню The Telegraph.

В матеріалі епідеміолог зробила своєрідне резюмування ситуації з пандемією коронавірусу, кроків ВООЗ і урядів країн світу по приборкуванню поширення захворювання та інших питаннях.

Одна з тез її інтерв’ю – вихоплена з контексту і перекруча (без перебільшення можна сказати, що навмисно) – і стала підґрунтям для поширення маніпуляцій.

«Lockdowns are not something that WHO recommended, but they needed to be used in a number of countries because the outbreaks were growing so quickly», – Dr Van Kerkhove said. «But we’re hopeful that countries will not need to implement national lockdowns again».

Тобто тотальний карантин – це не те, що хотілося рекомендувати ВООЗ, але його потрібно було використати у низці країн, де пандемія поширювалася швидкими темпами. «Але ми сподіваємось, що країнам знову не доведеться впроваджувати національні обмеження», – додала Марія Ван Керхове.

Тобто ні про які заклики і рекомендації не вводити карантини мова не йде. ВООЗ в особі її фахівця сподівається, що таких заходів більше не потрібно буде вводити в майбутньому (але, вирогідно, що за крайньої потреби, вони можуть бути застосовані. – ред.). Ось такий зміст насправді мають слова фахівця.

Звідки ж ростуть ноги, чи стирчать вуха у маніпуляції словами Марії Ван Керхове? Як це не дивно і не парадоксально – з теренів російського інформаційного простору. Викривлення заяви епідемолога запустило 17 серпня російське видання МедикФорум.

Інший факт, який говорить про рівень дотримання журналістських стандартів українськими виданнями – низка ЗМІ, наприклад «Главком», зробили копірайт матеріалу з російського ресурсу навіть скопіювавши головну ілюстрацію! До оригіналу тексту на The Telegraph руки чи мізки у колег журналістів не дійшли.

 

Автор. Тихий Вир

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja