Ворог розгорнув ІПсО, спрямовану на підрив довіри до Нацбанку – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Ворог розгорнув ІПсО, спрямовану на підрив довіри до Нацбанку

Навесні цього року у соцмережах набагато зросла кількість «вкидів» роспропаганди, що мають на меті підірвати довіру українців до Нацбанку та нівелювати його роботу з підтримки макрофінансової стабільності.

Зокрема, на днях російські та проросійські телеграм-канали поширили повідомлення такого змісту: «Через те, що економіка України перебуває в критичному стані, прихована інфляція в країні залишається на місці. І хоча влада штучно стримує ціни на базові продукти, щоб не спровокувати соціальний вибух, проблеми в економічному секторі наростають».

Далі додавалися неправдиві дані про продовження грошової емісії в Україні, недостатню кількість податків, які не відповідають витратам, збільшення відсотка «непрацюючих» кредитів, проблеми з виплатою воєнних пенсій тощо.

Це схоже на сплановану  дискредитаційну кампанію Нацбанку. Хто за цим стоїть – далі у матеріалі.

 

СПРОСТУВАННЯ

По-перше, інформація, яку поширили телеграм-сміттярки, розрахована на читачів, які не особливо цікавляться актуальними новинами економіки, а отже – не розбираються в темі. Тож фейкороби навіть не редагують свої старі вкиди – на скріні нижче вказана некоректна дата (июнь, коли повідомлення опубліковане в кінці квітня).

По-друге, цей та інший фейки є частиною дискредитаційної кампанії (ІПсО) НБУ та української влади загалом. Тому що в таких повідомленнях відстежується відсутність фактажу, посилання на суб’єктивні судження, емоційність, популізм тощо.

Черговий виток ІПсО ворог розгорнув, тому що команді Нацбанку вдалося забезпечити стабільність роботи банківської системи під час війни. І з 1 січня Національний банк разом з Мінфіном забезпечують беземісійне фінансування потреб Сил оборони України. А це вже позитивно відзначилось на вповільненні інфляції та стабілізації курсу.

І найголовніше – Нацбанк зміг активізувати заходи, що спрямовані на послаблення спроможності Росії фінансувати повномасштабне вторгнення.

ВИСНОВОК

  • Ворог вкотре хоче підірвати довіру українських громадян до Нацбанку, залякуючи «фінансовим колапсом». Для цього розганяють вкиди російської ІПсО. Переважно ці повідомлення фейкові, не містять аргументації та посилаються на суб’єктивні судження. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями ресурсу “Брехунець”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja