Ядерне ІПСО. До річниці повномасштабного вторгнення росія розгорнула інформкомпанію про «ядерний вантаж» в порту Одеси – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Ядерне ІПСО. До річниці повномасштабного вторгнення росія розгорнула інформкомпанію про «ядерний вантаж» в порту Одеси

Українська розвідка поширила інформацію про те, що з метою зриву візиту Байдену до Європи росія збирається посилити ядерний шантаж. Російські центри генерації ІПСО зранку 19 лютого запустили в наш медіапростір інформацію про радіоактивний вантаж, який нібито ось-ось прибуде у порт Одеської області. Цей вантаж переданий Україні «заходом» і буде використаний для провокації з метою звинувачення рф.

Це все нагадує гучну історію з міфічною «брудною бомбою», яку росія поширила восени, звинувачуючи Україну у створенні такої зброї. Проте, це виявилося пропагандистським пшиком. Що цього разу закрутили пропаганда недофедерації – далі у матеріалі.

 

Українська розвідка стверджує, що росіяни привели в бойову готовність балістичні ядерні ракети, що стартують із морських суден та суші, а також крилаті ракети, що запускаються з літаків.

Зокрема, виявлено дві такі активності – перевірено роботу системи централізованого управління армії росії «Моноліт», а на авіабазі «Тамбов» розгорнуто додатковий центр управління авіацією.

У ході підготовки системи «Моноліт» росіяни перевірили канали зв’язку, стратегічні ядерні сили (СЯС), привели в бойову готовність екіпаж підводного човна, здатного запустити ядерні боєголовки, вивели в район пуску і перевели їх у стан готовності запуску протягом 24 годин.

Уся ця активність, на їхню думку, має зірвати візит Байдена до Польщі, який очікується 20-22 лютого, а Захід має злякатися ядерного шантажу та припинити підтримувати Україну.

Слід зазначити, що авіабаза «Тамбов» це аеродром, на якому базується 4-а армія ВПС армії росії. Відстань від аеропорту до території, що знаходиться під захистом НАТО – близько 1400 км. А про центр управління «Моноліт», у свою чергу, в мережі є розповідь пропагандистів одного з російських медіа. У матеріалі хизуються антеною центру управління, через яку нібито «втік» американський есмінець у 2014 році, коли росія анексувала Крим.

Проте, не зважаючи на нагнітання ядерної істерії, ситуація загалом за оцінками експертів, виглядає як підготовка до реальних навчань і швидше за все загрози не несе. Подібні ядерні погрози ерефія вже неодноразово застосовувала у ти чи інші критичні моменти війни.

Водночас російські ЗМІ почали закликати знищувати українські АЕС замість нерезультативних масованих обстрілів. На їхню думку, удари потрібно завдавати по енергетичній інфраструктурі, яка підтримує українські АЕС, тоді і «збитки будуть у багато разів більшими, ніж останні кілька масованих ракетних ударів».

Аналітики не виключають, що Кремль може вжити заходів із наміром викликати аварійну зупинку українських ядерних реакторів.

Паралельно пропагандистська машина росії розгорнула ІПСО із звинуваченням в тому, що українська влада нібито готує провокацію з використанням радіоактивних речовин. Для того, щоб їм повірили, рашисти запустили по мережі проросійських каналів повідомлення про те, що за їх даними до порту Чорноморська завезли кілька радіоактивних бочок з написом «зроблено в США», а кілька людей, які контактували з вантажем, вже захворіли.

До того ж, пропаганда заявляє, що в Києві в момент прибуття вантажу проходили «заняття з радіаційного захисту серед західних найманців», серед яких були американці, японці, британці і навіть чехи. До речі, чехи, за словами пропагандистів, грали тут не останню роль, а навіть перевезли ці бочки з американського військового об’єкта прямо до кордону України з Польщею.

Ці бочки українська сторона начебто планує підривати десь у безлюдному місці, а потім нібито у відповідь бомбардувати нещасних росіян ядерною зброєю. Проте, пропагандисти не кажуть, звідки ж Україна візьме ту саму ядерну зброю, коли в неї її немає.

ВИСНОВОК

  • Чергова російська ІПСО – не більше ніж ІПСО і чергова спроба ядерного шантажу на тлі і провалу спроб наступу під Вугледаром, і прийняття нових санкційних пакетів ЄС і США.
  • ІПСО дійсно може бути направлене і на загострення ситуації, залякування напередодні заявленого візиту Президента США Джо Байдена у Польщу 20-22 лютого.
  • Ядерний шантаж і потенційно можливі провокації на ядерних об’єктах використовуються кремлем не для провокування ядерного конфлікту, а для створення ситуацій, при яких захід змушений буде розпочати з ерефією хоч якісь переговори.

 

У публікації використані матеріали від ресурсів СтратКом ЗСУ http://surl.li/ejimz та Центру протидії дезінформації http://surl.li/cishs

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja