Як білоруська пропаганда, посилаючись на змі рф, запустила МАНІПУЛЯЦІЮ про низьку боєздатність ЗСУ – Без Брехні
ВолиньПропаганда-СТОПФактчек

Як білоруська пропаганда, посилаючись на змі рф, запустила МАНІПУЛЯЦІЮ про низьку боєздатність ЗСУ

Білоруські засоби масової інформації один за одним поширюють інформацію про нібито різке падіння боєздатності української армії. Звідки «ростуть ноги» у цієї пропагандистської маячні, та якими елементами інформації маніпулюють «картопляні пропагандисти» – далі у матеріалі.

 

Для створення текстів та сюжетів про нібито зниження боєздатності української армії пропагандисти вдалися до використання очевидної маніпуляції, використавши слова заступниці міністра оборони України Ганни Маляр. Більше того, деякі ресурси так і пишуть, мовляв, «сообщила о резком падении боеспособности ВСУ»..

Про це, зокрема, написало урядове інформагентство «БелТА», основний державний телеканал Білорусі «Білорусь 1» та сайт газети «Радянська Білорусь» (засновником якої є адміністрація президента Республіки Білорусь) «Беларусь сегодня».

Інформацію білоруські медіа подали під заголовками, очевидна мета яких – дискредитація ЗСУ та створення міфу про те, що нібито українська армія різко втрачає свою боєздатність.

Так, телеканал «Білорусь 1» зробив заголовок «В Украине сообщили о резком падении боеспособности ВСУ». Інформагентство «БелТА» – «Заместитель министра обороны Украины Маляр заявила, что боеготовность ВСУ упала из-за новобранцев». Сайт «Беларусь сегодня» – «Замминистра обороны Украины сообщила о резком падении боеспособности ВСУ из-за новобранцев».

Покликаються ці ресурси не напряму на допис Ганни Маляр у телеграмі, а на російські або проросійські джерела. Зокрема, «Беларусь сегодня» – на телеграм-канал проросійського видання «Страна.ua», а «БелТА» – на російські «РИА Новости». Канал «Білорусь 1» зробив покликання на «Беларусь сегодня».

Але прямих покликань, які б чітко вели на джерело інформації – немає. Так, для прикладу, «Беларусь сегодня» робить лінк загалом на канал видання «Страна.ua» у телеграмі, який має назву «Политика Страны», а не на допис, який би підтверджував інформацію. А «БелТА» узагалі не дає гіперпокликання на «РИА Новости».

Єдиний допис на цю тему фігурує на телеграм-каналі «Политика Страны». Тут – ні слова про те, що Ганна Маляр «сообщила о резком падении боеспособности ВСУ из-за новобранцев», як пише у заголовку «Беларусь сегодня», посилаючись на «Политику Страны». Тут – лише слова Маляр про те, що велика частина української армії – мобілізовані, тобто непрофесійні військові. Тому їм доводиться долати як моральні, так і фізичні складнощі.

Зрештою, знаходимо і допис у телеграм-каналі самої Ганни Маляр. Він датований 8 січня.

Дослівно допис має такий зміст: «На Сході ситуація складна. На деяких ділянках донецької області ми потрохи, крок за кроком, просуваємось вперед. А на деяких – наступає ворог. Наступає не лише регулярна армія, але й приватні.
Сконцентрували вони там чималі зусилля для того, щоб вийти на кордони Донецької області або, принаймні, з пропагандистською метою захопити бодай якийсь населений пункт. Зараз дуже важко у Соледарі.

Велика частина нашої армії на сьогодні – це мобілізовані, тобто непрофесійні військові. І ми, як морально доросле суспільство повинні розуміти, що донедавна цивільні люди проходять надзвичайно складне як моральне, так і фізичне випробовування військовими реаліями війни. Всі люди різні, тому і випробовування проходять по-різному.

Але все це заради нашої спільної високої мети – зберегти державу і перемогти».

Як бачимо, Маляр не сказала ні слова про якесь нібито різке падіння боєздатності українського війська.

Натомість чи не у кожному своєму дописі заступниця міністра оборони України навпаки висловлює своє захоплення і повагу українським воїнам.

«Наші захисники мужньо боронять кожний метр рідної землі», «Наші бійці мужньо тримають оборону. Так відчайдушно битися з великим та потужним ворогом може тільки дуже сильна нація», пише Ганна Маляр у своїх постах у своєму телеграм-каналі 9 та 10-січня. http://surl.li/ejrkt

ВИСНОВОК

  • По факту, білоруськи, так звані медіа, зробили «свою авторську» маніпуляцію з передруку вже маніпулятивного тексту з російських пропагандистських медіа-помийок.
  • Це розслідування вкотре доводить, що пропагандистська машина і москви і мінську працюють в унісон.

 

Матеріал підготовлено агенцією “Волинь Post” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja