Як бойовий троль «ОПЗЖ» Ілля Кива поширює БРЕХНЮ про вирок Сергію Стерненко – Без Брехні
Фактчек

Як бойовий троль «ОПЗЖ» Ілля Кива поширює БРЕХНЮ про вирок Сергію Стерненко

Останній тиждень лютого ознаменувався для українського медіапростору гучною топ-новиною. Справа проти Сергія Стерненко, активіста та блогера, в якій Приморський суд Одеси 23 лютого 2021 року засудив Стерненко до 7 років і 3 місяців викликала значний резонанс у суспільстві. Думки громадян, політиків і ЗМІ винен/не винен розділилися. Проте судове рішення прямо на «ура» сприйняли в ОПЗЖ і зрозуміло чому!

Так Ілля Кива, народний депутат України 9-го скликання від проросійської партії «ОПЗЖ», 23.02.21 на телеканал «Zik» (2:20) стверджує, що: «Стерненко торгував наркотиками, втік від війни, на сьогоднішній день він крав людей. Нарешті справедливість перемогла і вбивця, негідник і злочинець опинився в тюрмі».

Хто читав читав документ з вироком суду (який поширювався в численних медіа), той і без нашого спойлера зрозуміє, що Кива відверто бреше і маніпулює. Проте, все ж таки, розкладемо все по поличках.

МЕСЕДЖ: «Це герой? Це зрадник, покидьок, людина, яка має найнижчі людські якості. Стерненко торгував наркотиками, втік від війни, на сьогоднішній день він крав людей. Багато хто з присутніх сьогодні на мітингу до кінця не розуміють за що його сьогодні засудили. Стерненко засудили сьогодні не за вбивство, це ще попереду, а його засудили за те, що він викрав людину (Сергія Щербича) і вимагав у неї гроші через тортури. Нарешті справедливість перемогла та вбивця, негідник і злочинець опинився в тюрмі»

СПРОСТУВАННЯ

По-перше. Приморський суд Одеси у вироку (стр. 19) ухвалив, що «на підставі п. 3 с. 49 ККУ (Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності) Сергія Стерненко звільнити від покарання за ч. 2 ст. 146 ККУ (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) у зв’язку з закінченням строку притягнення до кримінальної відповідальності (події відбулися 24 квітня 2015 року)». Депутат зазначив, що «Стерненко на сьогоднішній день крав людей», але 23 лютого 2021 року справа йде лише про одну людину − Сергія Щербича.

Ілля Кива, який звинувачує мітингуючих, що «вони до кінця не розуміють за що Стерненко сьогодні засудили», виявляється сам не знає суті обвинувачення. Згідно з вироком Стерненко визнали винним за:

− ч. 2 ст. 187 ККУ за «розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила розбій або бандитизм» у виді позбавлення волі строком на 7 років з конфіскацією ½ всього належного йому майна;

− ч. 1 ст. 263 ККУ за «носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї» у виді позбавлення волі строком на 3 роки.

Кива також стверджує, що «Стерненко засудили через те, що він вимагав у Щербича гроші через тортури». Але у вироку ухваленому Сергієм Костенко, керівник Одеської обласної прокуратури, на брифінгу 24.02.21 зазначив, що «метою викрадення потерпілого Щербича було намагання змусити його припинити громадську діяльність та скласти депутатські повноваження насамперед. При викраденні Щербича відбулася крадіжка 300 гривень, сім-карти та дозвілу на зброю». Викрадення грошей навіть не було першочерговою метою.

Отже, депутат маніпулює вироком справи, і як інші проросійські “говорячі голови”, акцентує увагу на викраденні людини, хоча суд звільнив Сергія Стерненко від цього покарання. Судячи з обізнаності Киви у справі він жодного разу не читав вирок.

По-друге. Ілля Кива кілька разів називає Стерненко вбивцею, хоча у цій справі Стерненко нікого не вбивав, як зазначено у вищезгаданих звинуваченнях.

Є зовсім інша справа про напад на самого Сергія Стерненко та його дівчину, в якій активіст смертельно поранив нападника − Івана Кузнєцова, внаслідок самозахисту. Ця справа ще не закінчилася, як і справа щодо звинувачення Стерненко в наркоторгівлі. Але це не заважає ні Киві, ні медведчуківським каналам та їх ведучим повністю ігнорувати презумпцію невинності.

Згідно зі ст. 62 КУ, «особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути кримінально покарано, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду».

Отже, Ілля Кива навіть з необмежувальним доступом до вироку Сергія Стерненка зумів зманіпулювати та збрехати у найголовнішому − статтях ККУ, за якими активіста визнали винним, ігноруючи не лише вирок Приморського суду Одеси, а й Конституцію України з статтею про презумпцію невинності.

 

Авторка: Каріна Богодьорова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja