Як бреше і маніпулює російський мзс в особі лаврова і захарової – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Як бреше і маніпулює російський мзс в особі лаврова і захарової

Небезпека топ-спікерів російського мзс полягає в тому, що вони є рупорами російської пропаганди у міжнародному інформаційному просторі. І хоча адекватна частина людської спільноти знає ціну словам лаврова та захарової, все ж таки вони знаходять своїх слухачів. Про нові маніпулятивні заяви представників російського мзс – далі у матеріалі.

 

МЕСЕДЖ 1. Речниця МЗС рф захарова закликала «юридично зафіксувати обман Заходу щодо «Мінських угод»: «Те, що політики обдурили світову спільноту та народ України, вимагає обов’язкової фіксації у правовому просторі. Повинні бути не просто розмови, повинна бути кваліфікація, яка має надаватися правниками, адже вони обдурили Рабдез ООН». 

По-перше, ніяких обов’язків перед Радбезом ООН в Мінських угодах не зафіксовано. Участь у переговорні групі від міжнародної спільноти брали представники ОБСЄ http://surl.li/kyfam

За словами Валерія Чалого, у 2015 році посла України у США: «З точки зору юридичної ніякого затвердження ООН мінських домовленостей як юридичного документа немає! Позиція, яку нав’язує Росія, що мінські угоди є міжнародно-правовим документом якимось, що резолюція ООН затвердила цей документ, – це «фейк»! Це неправда! Резолюція за російським проєктом мала б бути такою, але вона такою не стала». http://surl.li/kyfcd

І хоча не перемовинах були присутні і очільник рф, і тодішній президент України, Порошенко, підписували Мінськ-2 Леонід Кучма, як представник тристоронньої контактної групи, а з боку рф – посол Зурабов.

Слід згадати і умов  у яких підписувалися мінські документи – у 2014 році це атаки на Маріуполь, у 2015 році – це Дебальцево. Тобто рф ще тоді маніпулювала і тиснула у силовий спосіб на Україну.

Тож заява захарової, що якісь порушення мінських угод заходом треба розглядати юридично – маніпуляція.

 

МЕСЕДЖ 2. Глава МЗС рф лавров заявив: «Після розпаду СРСР американці взялися за руйнування дружби росії з колишніми союзними республіками і почали робити з України ворога (росії – ред.), замість того, щоб заохочувати дружбу, яка завжди була основою відносин українського та російського народів».

У цій заяві лавров відверто маніпулює і грає термінами. До Помаранчової революції – а це 13 років після набуття Україною незалежності, російсько-українські економічні відносини були чи не найтіснішими. Охолодження спостерігалося під час президенства Ющенко. Проте, за часів Януковича економічні стосунки вийшли знову на високий рівень.

Саме анексія росією Криму у 2014 році, події не Донбасі спровокували перегляд відносин і євроатлантичний вектор руху України. Тож, заява лаврова – відверта маніпуляція, бо сама росія стала каталізатором.

 

Матеріал підготовлено фахівцями ресурсу “Інтент” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja