Як фейковими постами про нло відволікають від реальних загроз воєнного часу – Без Брехні
ДніпропетровщинаФактчек

Як фейковими постами про нло відволікають від реальних загроз воєнного часу

Згадки про НЛО (нерозпізнаний літаючий об’єкт) часто з’являються в тг-каналі «Это Кривой Рог, детка» (ЭКРД): лише за липень-жовтень 2022 року було 7 публікацій на цю тему. Відео та інформація про ці об’єкти стосуються або Кривого Рогу, або Києва, або США. Здавалося б, нічого такого, і ніяких натяків про позаземне походження цих явищ немає.

Аж ось 4 жовтня паблік публікує таку новину: «НЛО существует. Пентагон официально признал правдивыми видеозаписи перехвата военными самолетами США НЛО и опубликовал 3 коротких видео, снятых в 2004 и в 2015 гг. Военные считают, что на видео именно НЛО внеземного происхождения, потому что зафиксированные объекты не имеют крыльев и газового шлейфа, присущих земным технологиям».
Що тут не так?
Регулярність появи повідомлень про НЛО
Публікації про нібито НЛО над Кривим Рогом відволікають увагу людей від реальних загроз внаслідок російської агресії.
Витоки – у російських інфопомийках
Якщо скопіювати текст і перевірити його через пошуковик, виявиться, що більшість ресурсів, де майже дослівно опубліковано цю новину, – це російські сайти http://drive.google.com/…/16
Фейк у другому абзаці
Наведені спостереження насправді озвучили не військові, а активісти з «To The Stars Academy of Arts & Science» www.youtube.com/watch?v=wxVRg7LLaQA – компанії, що хоч і займається науково-космічною діяльністю, але залучена й у розважальну галуззь, випуск шоу та фантастичних книг. Тож є підстави думати, що такі приголомшливі слова є просто частиною піар-кампанії, спрямованої на підвищення впізнаваності.
Дата публікації
Спростування відео Пентагоном http://enovosty.com/…/2804-pentagon-pokazal-gigantskij…, стаття у «The New York Times» http://www.nytimes.com/…/unidentified-flying-object… та навіть російським ВВС www.bbc.com/russian/news-49744395 були ще в 2017-2020 роках. Але адміни чомусь вирішили опублікувати це восени 2022 року як актуальну інформацію.
Маніпулятивний заголовок
Хто взагалі заперечував існування НЛО? Адже цей термін просто вказує на літальні апарати, які поки не «авторизовані», офіційно не розпізнані. Пентагон, своєю чергою, лише заперечував, що «злиті» відео стосуються зйомок військово-морських сил США, бо на той час підтвердження було стратегічно ризикованим.
ВИСНОВКИ
  • Окремо новини про НЛО над Кривим Рогом не несуть шкідливої маніпулятивної інформації. Та одного натяку, цитати нібито військових достатньо, щоб у людини під час читання наступної такої “невинної” новини виникла асоціація з прибульцями, літаючими тарілками та теоріями змов. Це особливо шкодить українському суспільству в умовах воєнного часу.
  • Таким чином адміністратори каналу відволікають аудиторію від реального ворога, акцентуючи увагу на якомусь фантомному позаземному вторгненні.
Матеріал підготовлено проектом Експерт-КР – експертне відео про Кривий Ріг
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja