Як Главком Залужний спростував брехню російської пропаганди про кількість збитих українських літаків – Без Брехні
Фактчек

Як Главком Залужний спростував брехню російської пропаганди про кількість збитих українських літаків

Російська пропаганда вже назбивала з десяток АТАСАМС, а до того сотнями нищила снаряди РСЗО HIMARS. Аналогічна ситуація у пропагандистських звітах і про українську ППО і бойовій авіації – їх взагалі у нас (за заявами кремлівських інформаційних посіпак) – не існує.

І якщо, враховуючи ситуації із засекреченістю даних про втрати, про іншу техніку немає офіційних заяв від військового керівництва, то про літаки – нещодавно так інформація з’явилася. Її озвучив Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний. Його меседж спростував багатомісячну брехню пропагандистів.

 

Як заявляють у так званому міністерстві оборони рф, станом на 5 листопада 2023 року, окупанти нібито знищили 525 українських бойових літаків (дивись на слайді).

Яка ж ситуація насправді?

В інтервʼю виданню The Economist Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний сказав наступне: «…Найважливішою з них є повітряна міць. Контроль над небом необхідний для проведення широкомасштабних наземних операцій. На початку війни у нас було 120 бойових літаків. З них лише третина була придатна до використання», – пояснив він http://surl.li/mturq

Але це ще не вся українська авіація на час війни. Протягом повномасштабного вторгнення Польща, Словаччина, Болгарія і Македонія передали Україні бойові літаки ще радянського виробництва. http://surl.li/mwvya

Загалом передано до 40 літаків. Проте не всі вони у боєздатному стані – частина літаків будуть донорами запчастин для інших повітряних платформ. Орієнтовна цифра, яка є у відкритих джерелах говорить про 31 боєздатний літак. http://surl.li/mwvyv

Тож якщо порахувати всі літаки – навіть небоєздатні – які були у складі Повітряних сил України на початок повномасштабного вторгнення разом із всіма машинами, що були передані протягом війни (з урахуванням донорських), то виходимо на орієнтовну цифру у «160 літаків».

Якщо навіть теоретично припустити, що всі ці літаки знищені, то навіть у такому разу російська пропаганда перебріхує просто статистичні дані у 3,2 рази. Тобто російські пропагандисти «знищили» у 3,2 рази більше літаків ніж взагалі було у України.

Але! Так, наприклад, за даними Генерального штабу ЗСУ,

– 31 жовтня українська авіація завдала 19 авіаударів http://surl.li/mwwin

– 1 листопада – 19 авіаударів  http://surl.li/mwwja

– 2 листопада – 12 авіаударів http://surl.li/mwwjz

– 5 листопада – 10 авіаударів http://surl.li/mwwlt

Відповідно, заяви пропагандистів про кількість втрат авіації Україною є брехнею і не відповідають дійсності.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja