Як головний радикал маніпулював цифрами із звіту МОЗ України – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Як головний радикал маніпулював цифрами із звіту МОЗ України


15-го травня лідер Радикальної партії Олег Ляшко, відповідаючи на запитання журналістів, «анонсував» тему, яку буду висвітлювати на ранковому пленарному засіданні Верховної ради України, котре відбудеться через декілька хвилин. «У мене в руках звіт Рахункової палати про ефективність використання коштів Міністерством охорони здоров’я України. Жахливий звіт із жахливими цифрами». Чи дійсно там все так жахливо – перевірили фахівці «БезБ»

 

ТЕЗА 1: «Стан забезпечення ліками онкології для дорослих хворих – 32 %»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА/МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Саме такі дані були озвучені перед журналістами. Незадовго до виступу на ранковому пленарному засіданні Верховної Ради.

Знаходячись біля трибуни, Олег Ляшко вказав іншу цифру, а саме – 26 %  забезпечення ліками дорослих хворих на онкологію. Однак, оголошуючи результати діяльності МОЗ за 2017-2018 рр., нардеп озвучив лише показник 2017 р., в той час як за даними 2018 року рівень забезпечення дорівнює – 67,2 %.

Так само був прихований показник 2018 року у питанні фінансування хворих із серцево-судинною хворобою. Ляшко оголосив дані за 2017 рік  – 31%, але «приховав» результат 2018 року до показник становить 56,6%.

 

ТЕЗА 2: «Станом на початок цього року досі не проведено закупівлі ліків, вакцин і медичних препаратів для лікування дітей хворих на онкологію»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно з рішенням Рахункової палати, станом 01.02.2019 міжнародними спеціалізованими організаціями не розпочато саме ПОСТАВКИ лікарських засобів за кошти державного бюджету 2018 року.

Слід зазначити, що це відноситься лише до 16 із 40 напрямів закупівель, котрі визначаються за напрямом захворювань.

 

Автор: Артем Отюський

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja