Як європейські знаменитості і голлівудські зірки стали найбільшими поширювачами фейків про 5G і Covid-19 – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

Як європейські знаменитості і голлівудські зірки стали найбільшими поширювачами фейків про 5G і Covid-19

Одна з загроз, що прихована у будь-якому фейку – потенційна  можливість підштовхнути людину до певних дій. Яскравим прикладом такого фейку є вірусна інформація, що мережі 5G є небезпечними і провокують захворювання на Covid-19. В буквальному сенсі армії фейкмейкерів і конспірологів працювали не покладаючи рук над розповсюдженням даної  інформації, придумуючи різноманітні аргументи на користь своєї теорії. І це в той час коли фахівці не раз спростовувала меседеж, що 5G становить хоч якусь загрозу для здоров’я людей.

І хоча не існує реальних доказів «теорії загрози 5G», фейкова інформація спричинила погроми і підпали вишок мобільних операторів у Великобританії, Нідерландах, Росії. Як не парадоксально, але цей фейк активно поширювало чимало світових знаменитостей. Дослідження, проведені Інститутом Оксфордського університету, показало, що політики, селебреті та інші впливові персони генерували п’яту частину дезінформації і фейків про коронавірус. Охоплення цих репостів становить 69% від усього охоплення аудиторії, яка реагувала на неправдиву інформацію про Covid-19.

Коли дивишся на кількість шанувальників тої чи іншої топ-персони, то цифра у 69% не здається такою фантастичною. Ось декілька «лідерів» серед знаменитостей поширювачів «теорії загрози 5G» і Covid-19.

 

 

Віз Халіфа (Wiz Khalifa)

36,2 мільйона підписників

 

 

 

Все почалося з невеликого твіту усього з чотирьох слів: «Корона? 5G? Чи обидва?» Але це спричинило бурю. Допис набрав 41 000 лайків. Репер Халіфа став героєм Twitter руху 5G і центральним вузлом обігу конспірологічної версії про небезпеку 5G і зв’язку з коронавірусом.  Twitter. Який зміст, яка ж реальна інформація були приховані у твіті відомого співака?

Дуже мало для тих, хто недостатньо добре розбирається в «теоріях змови», серед яких і теорія 5G. Але достатньо для шаленої реакції. Бо Питання поставив кумир, прихильниками якого є мільйони. І ці мільйони готові йому вірити.

І тут немає навіть значення, який конспірологічний зміст вкладала сама зірка у допис. Чи то пандемія коронавірусу є наслідком побічних реакцій на радіацію від встановлення 5G, як «аргументують» одні . Чи пандемія може бути прикриттям, для того, щоб змусити людей залишатися в приміщенні поки мобільні компанії працюють над створенням своїх  мереж. Так чи інакше більшість вважають що вірус і 5G мають певний зв’язок між собою. А який – то вже другорядне. Головне, що Халіфа написав «Корона? 5G? ЧИ обидва?» – і одразу стало зрозуміло. Змова є!

 

 

Кері Хілсон (Keri Hilson)

4,2 мільйона підписників

 

 

 

 

15 березня співачка Кері Хілсон, відома своїми піснями «Knock You Down» та «Pretty Girl Rock», вставила власні пять копійок до теорій змов щодо Covid-19.

«Люди намагаються попередити нас про 5G протягом РОКІВ. – написала 37-річна зірка. – Ми кожного дня потрапляємо під вплив радіації. 5G зроблено у Китаї 1 листопада 2019. Люди падали замертво. Перейдіть до моїх історій для отримання додаткової інформації. ВИМКНІТЬ 5G!!!» 

Що цікаво – пости розділили фанів на дві сторони прихильників і супротивників теорії, які запустили цілі дискусійні гілки у коментарях  про роль 5G і пандемії Covid-19. І саме на цьому слід акцентувати увагу.

Дискусія стала тим підґрунтям, яке підживлювало фейк про небезпеку 5G. Бо саме згадки довгий час про неправдиву інформації широкою аудиторіє – є головним фактором успіху поширення фейку, підтримки зацікавленості в даній темі. Це все додавало живучості цій дезінформації.

 

M.I.A.

650 100 підписників

 

 

 

Британська співачка репер М.І.А – справжнє ім’я Матхангі «Майя» Арулпрагасам – відома хітами, як «Paper Planes» та «Bad Girls». Але в березні вона стала активно поширювати наступне: «Якщо мені доведеться вибрати вакцину чи чіп – я виберу смерть.

Слово «Чіп», на якому вона акцентує увагу, натякає на ще одну популярну теорію змови, яку активно проштовхують антивакцинатори та агітатори анти-5G. Коронавірус є приводом для масової вакцинації населення світу та імплантації всім через вакцину чіпів для відстеження. На запитання її підписників, чи вона проти вакцини, співачка сказала: «В Америці вони зробили мені щеплення моєї дитини перед вступом до школи. Це було найважче –  не мати вибору з цього приводу як матір. Я ніколи не хочу пережити це ще раз».

Через кілька днів вона написала ще один твіт: «Чи можна любити вакцинацію та 5G одночасно?» Перед тим співачка опублікувала  фотографії однієї з багатьох мобільних веж у Великобританії, яку підпалили. «Вони мають просто вимкнути її до кінця пандемії!» – підписала зірка цей допис.

 

Вуді Харрельсон (Woody Harrelson)

60 800 підписників

 

 

 

Американський актор, відомий своїми ролями у таких фільмах як «Зомбіленді», «Мідвей», почав використовувати свій акаунт в Instagram як платформу для поширення дезінформації про 5G та CoVid-19, поділившись відео під назвою: «Тим часом китайці валять 5G антени». Це відео було фейковим, про що актору повідомили його підписники Кадри цього відео були зняті під час протестів у Гонконзі 2019 року і не мали відношення до сьогодення. Проте, не зважаючи на викриття ситуації пост, Вуді Харрельсона встигли поширити сотні його шанувальників.

 

Амір Хан (Amir Khan)

1,3 мільйона підписників

 

 

Британсько-пакистанській чемпіон з боксу Амір Хан приєднався до когорти знаменитостей, що пропагують конспірологічні теорії, опублікувавши серію відео у своєму Instagram-акаунт з підписниками: «Я вважаю ця річ рукотворна, пороблена людьми, і випустили її не просто так, а щоб стримувати усіх, поки «вони» тестують 5G. Це все може бути для контролю населення».

Його повідомлення з’явилося саме тоді, коли YouTube оголосив, що буде видаляти всі відео, де ведеться пропаганда «теорії змови» і поширюється фейк про зв’язок 5G з коронавірусом.  Для певного прошарку підписників спортсмена така реакція YouTube стала навпаки, підтвердженням того, що їх кумир пише правду.

 

 

Джон Кусак (John Cusack)

1,6 мільйона підписників

 

 

 

 

Джон Кусак,  голлівудська зірка таких кіно хітів, як «2012», «Меч дракона», «1408», написав твіт: «5G – підтвердежний як дуже шкідливий для здоров’я людей». Пізніше він видалив твіт. Але до того встиг обізвати частину прихильників, які не були згодні з ним , але не раніше, ніж обізвав підписників, що не погоджувалися з ним «просто відсталими» і «клятими вівцями».

 

 

Аманда Холден (Amanda Holden)

1,9 мільйона підписників

 

 

 

Аманда Холден, суддя в ТВ-шоу «Британія Має Талант» протягом ізоляції публікувала відео талантів в стилі «привіт з минулого», домашні тренування та поради щодо випічки. Проте, несподівано на тлі усіх карантинних «розваг» вона запостила петицію із закликом уряду припинити будівництво мереж 5G. «Симптоми впливу 5G включають проблеми з диханням, грипоподібні симптоми (підвищення температури, застуда, головні болі), пневмонію. Це все дуже зхоже на симптоми коронавірусу».

Цікаво, що згодом Аманда видалила текст, а у ЗМІ поширилася заява від редактора Guardian, що з ним зв’язався піарник Холден, який пояснив, що телезірка випадково зробила посилання на петицію проти 5G і не вірить у змови 5G. Але враховуючи, що пост був на сторінці ведучої декілька дні, і хоч і викликав суперечки між підписниками, він зробив свою справу – подовжив життя фейку.

 

За матеріалами ресурсу Сodastor

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja