Як європейські політики і чиновники спростували російськи фейки про «французьких найманців» та F-16 у Молдові – Без Брехні
Фактчек

Як європейські політики і чиновники спростували російськи фейки про «французьких найманців» та F-16 у Молдові

Пропагандистська машина кремля вже другий рік ліз із шкіри, аби намалювати (принаймні для свого наріду), що вони воюють не з Україною, а з НАТО. Тому потік вкидів на цю тематику не припиняється весь цей час. І у поширення подібних фейків залучені найвищі посадовці москви, які по суті перетворилися на рупори пропаганди замість виконання своїх прямих дипломатичних чи політичних функцій.

Так дням так звана речниця так званого мзс росії захарова розігнала істерію, що нібито у Харкові під час обстрілу 21 січня була знищена чергова «база французських найманців». У питанні ж постачання Україні F-16 захаровій підіграли так звані російській медіа та телеграм-помийки – розігнали вкид, що нібито західні літаки будуть базуватися у Молдові. Всі ці фейки спростували європейські політики.

 

«ФРАНЦУЗЬКІ НАЙМАНЦІ» У ХАРКОВІ

Так представники влади Франції критично негативно відреагували на  заяву російської федерації про те, що під час недавнього удару по Харкову там загинули десятки «французьких найманців», які воювали за ЗСУ. http://surl.li/pugbi

«У Франції немає найманців ні в Україні, ні ще будь-де, на відміну від деяких», – заявило міністерство закордонних справ Франції.

Твердження Росії там назвали «грубою маніпуляцією».

«Це не заслуговує на більшу увагу, ніж попередні чи майбутні спроби маніпуляцій, які, безумовно, ще матимуть місце», – зазначили у французькому зовнішньополітичному відомстві.

Водночас міністр оборони Франції Себастьян Лекорню заявив, що французи в Україні воюють. За його словами, «є французи, цивільні, хто вирушив воювати до України в українській військовій формі».

«Ми не можемо їм заборонити, ми все ж таки демократія. За визначенням ці люди не мають зв’язку з французькими збройними силами, не мають французької військової форми і не пов’язані з французькими військовими інститутами», – сказав голова оборонного відомства Франції.

Як відомо, посла Франції в Москві П’єра Леві було викликано в мзс рф. Офіційний представник російського зовнішньополітичного відомства марія захарова повторила заяву міноборони рф про знищення в Харкові «пункту тимчасової дислокації іноземних бойовиків», серед яких «було кілька десятків французів».

F-16 У МОЛДОВІ

Аналогічно негативно і критично відреагували і представники влади Молдови. Міністр оборони країни Анатолій Носатий спростував інформацію про те, що винищувачі F-16, які Захід направить Україні, якийсь час перебуватимуть у Маркулештському аеропорту. Як заявив Носатий 24 січня, відповідаючи на запитання журналістів, цю неправдиву інформацію поширюють «політики, які хочуть дестабілізувати ситуацію в країні». http://surl.li/pugcd

Носатий назвав «провокаційними» повідомлення про винищувачів F-16, «контекст яких насправді виглядає смішно».

«Вони спрямовані лише на дезінформацію громадян та дискредитацію оборонного відомства. Хочу наголосити, що всі ці повідомлення – дезінформація. Я засуджую та спростовую ці фейки», — сказав Носатий, закликавши громадян отримувати інформацію з достовірних джерел.

Міністр зазначив, що такі повідомлення здебільшого поширювали деякі телеграм-канали та «політики, які хочуть дестабілізувати ситуацію в країні».

Нагадаємо, що останні дні деякі анонімні телеграм-канали поширюють інформацію про те, що аеропорт у Маркулештах використовують для розміщення винищувачів F-16, що передаються Україні.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja