Як історія про байдужу дружину, яка поїхала в санаторій,  виявилась російським ІПСО – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Як історія про байдужу дружину, яка поїхала в санаторій,  виявилась російським ІПСО

З великою ймовірністю в мережі вам зустрічалась сумна сльозогінна історія про воїна, який повернувся додому в довгоочікувану відпустку, а його байдужа дружина поїхала в санаторій.

Початок історії процитуємо:  “Військовим, який перший раз майже за 2 роки вирвався у відпустку, а його дружина, за годину до його приїзду поїхала в санаторій, бо вона втомилася і хоче бути просто жінкою”. Неймовірну кількість холівару викликав цей допис. І не дарма! Адже це.. російське ІПСО.

 

Велика кількість акаунтів перепостила цю історію. Багато сторінок мають всі ознаки того, що це не реальна людина, а бот. Але головне, що ця історія:

  • не має джерела;
  • поширюється як міська легенда;
  • підкріплюється меседжем, що “воїнів ніхто не чекає вдома”;
  • всі пости та репости дуже подібні.

Ідея “байдужості суспільства” і маніпулятивний приклад “дружини, яка не чекає” викликає хвилю емоцій і просто вірусне поширення. Адже, нагадуємо, саме те, що нас засмучує, злить або лякає стає найпопулярнішим в соціальних мережах. Це не перше і не останнє ІПСО про “суспільство, якому байдуже”.

Ніхто не буде писати про дружин, які їздять на фронт та виходжують коханих зі страшними травмами. Правильні гідні вчинки в нашому суспільстві сприймаються як належне. При цьому ми й досі страждаємо на одну річ, яка робить нас вразливими до ворожої пропаганди недооцінку себе.

І це активно використовують проти нас, розпускаючи фейки про те, як “всі збайдужілі”, а воїнів ніхто не чекає. Можна зрозуміти, як це ранить виснаженого солдата. То може наша задача, як цивільних, бути пильнішими в плані інформації, яку ми поширюємо?  Нагадаємо, що існують реальні опитування.

І вони показують, що 78% українців втратили близьких родичів або друзів через війну, яку розв’язала росія. Серед них, в середньому, кожен назвав 7 імен, які постраждали або загинули: http://surl.li/lckyr

Навіть якщо уявити, що дійсно існує жінка, яка поїхала кудись за годину до приїзду (до речі, ви не відчуваєте, наскільки штучно звучить цей часовий проміжок). то це стосунки однієї конкретної родини.

Контексту цієї родини і їхніх стосунків, які сформувалися ще до повномасштабного вторгнення ми не знаємо. Але історія була поширена і точно деморалізувала когось з воїнів.

Не вкладайтесь в поширення фейків.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja