Як колаборант Кива перебрехав брехню Кеннеді-молодшого про кількість втрат серед українських військових і цивільних   – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Як колаборант Кива перебрехав брехню Кеннеді-молодшого про кількість втрат серед українських військових і цивільних  

Зрадник України та колишній нардеп від ОПЗЖ Ілля Ківа не припиняє звинувачувати президента Володимира Зеленського у війні. Для цього використовує не менш одіозних осіб, таких як кандидат в президенти США Роберт Кеннеді-молодший – відомий поширювач теорій змови.

Днями у своєму телеграм-каналі Ківа опублікував 13-секундне відео, на якому кандидат в президенти США Роберт Кеннеді-молодший стверджує про загибель 300 тисяч українських військових у ході війни. А також 40 тисяч цивільних. У нечуваних втратах він звинувачує не путіна, а адміністрацію Байдена. Начебто, допомагаючи Україні зброєю, США сприяє загибелі українських захисників і простих громадян.

Колаборант Ківа доповнює сказане: 340 тисяч українських військових та мирних громадян загинули, ще 500 тисяч – отримали травми і стали недієздатними.

Кількість біженців, на думку Ківи, склала 12 мільйонів, із них половина поїхали до росії. Цифри красномовні, проте абсолютно не правдиві. Тож хто більше збрехав – Кива чи Кенеді – далі у матеріалі.

 

 

КИВА ЧИ КЕНЕДІ – ХТО БРЕШЕ БІЛЬШЕ?

Станом на січень 2023 року в Україні проживають 34-35 мільйонів людей. Такі дані оприлюднили соціологи http://surl.li/focbl.

З початку повномасштабного вторгнення і по 7 травня ООН підтверджує загибель 8 791 цивільний, ще 14 815 – отримали травми. Тож, загалом жертвами війни стали 23 606 цивільних громадян http://surl.li/gzgbt.  Це майже на половину менше тієї цифри, що назвав Роберт Кеннеді-молодший.

Якщо про загиблих цивільних можна знайти інформацію, то по українських військових – ні. І це правильно, адже ці дані може використати ворог або ж вони можуть демотивувати самих бійців на передовій. В нещодавньому інтерв’ю для ВВС Володимир Зеленський ще раз підкреслив, що інформація про втрати українських бійців – свідомо засекречена, проте фіксується компетентними органами http://surl.li/gzggb.

В інтерв’ю ВВС міністр оборони України Олексій Резніков заявив,  що втрати ворога “приблизно 500 чи 600” російських окупантів за добу, тоді як Україна втрачає десяту частину цього http://surl.li/gzgib

Раніше, у грудні 2022 року радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в етері 24 каналу окреслив, що в Україні від початку великої війни на фронті загинули 13 тисяч українських військових http://surl.li/gzgoa. Ще раніше, у серпні 2022 року Залужний назвав втрати української армії у війні – 9 тисяч http://surl.li/gzgpd. Це єдині відомі цифри, що оприлюднені на сьогодні.

Водночас іноземні ЗМІ публікують свої цифри втрат українських військових. Зокрема, у березні американська газета The Washington Post, посилаючись на джерела серед американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні сягають 120 тисяч. Це і поранені, і загиблі. Проте, цю цифру не підтвердив секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко. За його словами, навряд чи це правдива статистика, адже кількість наших загиблих значно менша аніж у рф http://surl.li/gzgzy. Як повідомляє Генштаб, втрати росармії становлять 197 тисяч.

Щодо біженців, то УВКБ ООН станом на 9 травня фіксує 8 млн 200 тисяч біженців з України, що виїхали Європи від початку повномасштабного вторгнення. Це — 20% від фактичного населення всієї нашої держави, повідомляє уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець  http://surl.li/gzhcd.  З них 5 мільйонів зареєструвались за кордоном http://surl.li/gzmtw.  При цьому за даними ООН майже 3,3 мільйона повернулися до України з моменту російського вторгнення 24 лютого http://surl.li/gzhdq

Станом на 3 жовтня 2022 року кордон з росією перетнули понад 2 мільйони 800 тисяч українців http://surl.li/gzmtw Таку ж цифру назвав Дмитро Лубінець у грудні 2022 року. За попередніми оцінками, з них 1 мільйон 200 тисяч депортованих дорослих, та від 260 до 700 дітей http://surl.li/gzmzf Ми маємо розуміти, що більшість українських громадян поїхали до рф не з власного бажання, а за примусом. Такі цифри аж ніяк не збігаються із 6-тьма мільйонами, що на думку Ківи виїхали до рф.

ЧОМУ КЕННЕДІ-МОЛОДШИЙ РОЗПОВСЮДЖУЄ НЕПРАВДУ ПРО УКРАЇНУ? 

Щодо Кенеді, якому піддакує Кива, то окрім того, що він юрист за освітою, Кенеді – відомий як антиваксер, який підтримує та сприяє розповсюдженню теорій змови, зокрема і наймасштабнішої QAnon. Кеннеді стверджував, що 5G пошкоджує ДНК, викликає рак або встановлюється для масового стеження http://surl.li/gznfk Чому ж він так відкрито заявляє про загиблих в Україні військових?

По-перше, він привертає увагу до себе як до політика, адже він один з кандидатів на участь у виборах президента США у 2024 році. Імовірно, розуміючи, що війна в Україні – одна з топових тем у західних ЗМІ, Кеннеді вирішив поспекулювати на ній. Хоча, доступу до інформації про кількість загиблих військових в Україні він не має.

По-друге, Кеннеді – конкурент Байдена на виборах. Тому намагається скомпрометувати політика та поширювати проти нього інформацію, що не відповідає дійсності.

ВИСНОВКИ


  • Втрати української сторони на фронті – засекречена інформація, невідома великому загалу людей. Тому слова всіх, хто відкрито заявляє про кількість загиблих захисників, при цьому не належить до вищого керівництва держави – не варті довіри. 
  • Якщо переглянути біографію Роберта Кеннеді-молодшого, то його заяві можна не дивуватись. Адже він вже давно став зіркою конспірології.
  • І Кенеді і Кива збрехали і про кількість втрат серед українських військових і цивільних, про мігрантів. Причому брехня Киви перевершила брехню Кенеді.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja