Як колишній прем’єр Італії Берлусконі російську пропаганду поширював – Без Брехні
Фактчек

Як колишній прем’єр Італії Берлусконі російську пропаганду поширював

Днями російські медіа активно поширили провокативну заяву колишнього прем’єр Італії Берлусконі, де він як під запис повторив важливі для росій наративи і звинуватив Президента України Зеленського у війні. Як саме маніпулював та дезинформував Берлусконі – далі у матеріалі.

 

Меседж, який поширюють російські ресурси звучить так (далі мовою оригіналу): «Я бы не стал говорить с Зеленским, если бы был премьер-министром, не поехал бы к нему, потому что мы видим разорение его страны и истребление солдат и жителей. Было достаточно прекратить атаки на две автономные республики Донбасса, и то, что происходит, никогда бы не случилось, поэтому я очень негативно оцениваю действия данного господина»,

  1. Берлусконі називають «другом путіна» – неодноразово було помічено як він у той чи інший спосіб симпатизує російському диктатору.
  2. Колишній прем’єр Італії говорить про дві автономні республіки на Донбасі. Але такими вони є тільки у полі російської пропаганди. Ці, так звані республіки, не визнані ніким у світі, окрім декількох країн з диктаторськими режимами.
  3. Те, що взагалі Берлусконі згадує ДНР і ЛНР у контексті «республік» суперечить тому, що говорить ООН.

Коли росія визнала ДНР і ЛНР у лютому 2022 року, члени Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй на надзвичайному засіданні засудили рішення Росії визнати незалежність так званих “ЛНР” та “ДНР”. http://surl.li/kygbn

Представники США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Індії, Ірландії, ОАЕ, Кенії та Гани закликали до миру та дипломатії у спробі запобігти війні в Україні.

Посол США Лінда Томас-Грінфілд на засіданні поставила під сумнів твердження Путіна про те, що російські війська візьмуть на себе «миротворчу» роль у Донецькій та Луганській областях.

«Він називає їх миротворцями. Це – нонсенс. Ми знаємо, хто вони насправді», – сказала вона.

  1. Берлусконі повторює ще один скрєп пропаганди про «атаки на республіки». Це все одно що сказати – «Україна 8 лет бомбила Донбас».

Тож можна констатувати, що у декількох реченнях колишній італійський прем’єр відмітився не менш ніж п’ятьма російськими пропагандистськими кліше.

 

Матеріал підготовлено фахівцями медіаплатформи «Вгору»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja