Як лавров та захарова перебрехали брехню пропаганди про непричетність рф до ракетного обстрілу Одеси – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Як лавров та захарова перебрехали брехню пропаганди про непричетність рф до ракетного обстрілу Одеси

Вранці 23 липня російські війська завдали удару крилатими ракетами «Калібр» по Одеському торговому порту. В наслідок удару почалася пожежа. Ракети не потрапили в зерносховище, що знаходилося поруч і де було готове до відправки зерно, а влучила у катер. Удар відбувся буквально на другий день після підписання у Стамбулі, так званої «зернової угоди». Як відбріхувалася російська пропаганда ми писали у матеріалі по гарячих слідах  http://surl.li/cnjvs

Проте в останні дні пролунали заяви, так званого, міністра закордонних справ рф лаврова та, так званої, речниці МЗС захарової, які перебрехали брехню своєї ж пропаганди. Про це далі.

 

Я перші години після обстрілу порту, яким була шокована цивілізована спільнота, росія одразу заявила, що вона не причетна до обстрілів.

Офіційна москва заявила Туреччині, що вона буцімто не має відношення до ракетного удару. Про це повідомив міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар.

Тоді пан Акар розповів, що турецьку сторону про ранковий ракетний удар по порту Одеси поінформував очільник Міноборони України Олексій Резніков. Після цього Стамбул відразу зв’язався з рф для встановлення обставин.

«У контакті, який ми встановили з рф, росіяни сказали нам, що вони не мають абсолютно ніякого відношення до цієї атаки і дуже уважно і детально вивчають це питання. Ми також стурбовані тим, що такий інцидент стався відразу після підписання вчорашньої угоди щодо відвантаження зерна…» – зазначив міністр.

Але засудження з боку міжнародної спільноти такого удару, а також докази української сторони, що саме росія зробила обстріл, напевно вплинули на кремлівську верхівку. І вона не придумала нічого іншого, як поширити іншу брехню.

Спершу пробний вкид полетів від, так званого, депутата державної думи рф, а за сумісництвом – чоловіка зашкварної скабєєвої – євгена попова. Він заявив, що ракетним ударом по морському порту в Одесі російські війська уразили військову інфраструктуру. Проте, що саме уразили – залишилося без уточнень.

Далі підключилася речниця російського мзс захарова, яка «розвинула» ідею до того, що був знищений військовий катер. http://surl.li/cnkac

Потім оговталося, так зване, міноброни ерефії, скомпілювало вкиди попова та захарової і видало «пасаж» про цілий військовий корабель (подумали, що катер буде якось замало) та склад американських протикорабельних ракет «Harpoon» (як же ж без них).

Ну тобто, спершу пропаганда кремля, як збрехала, що «ихтамнет», а потім, коли притиснули – збрехала удруге, заперчивши першу свою ж брехню, та вгадавши катер/корабель і склад ракет.

Те, що це брехня і даних об’єктів у порту не було засвідчила британська розвідка, яка вже не раз викривала російські фейки. (дивись скан з твіттер): «… російські крилаті ракети потрапили у причал українського Одеського порту. міноборони росії заявило, що нанесло удару по українському військовому кораблю і комплексу протикорабельних ракет. Немає жодних вказівок на те, що такі цілі були в місці влучання ракет».

Ну а вишенькою на тортик російської брехні виявилася заява вже вище згаданого лаврова, про те, що «зернова угода» не заперечую росії продовжувати дії своєї, так званої, «спецоперації».

«Наші західні колеги в принципі вже навчилися здатності подавати будь-яку новину спотворено, виключно в тому вигляді, в якому це можна буде використовувати проти росії, що мене вже не дивує. Якщо говорити про епізод, який стався в Одесі, немає нічого в зобов’язаннях, які росія взяла на себе, у тому числі в рамках підписаних 22 липня у Стамбулі угод, що забороняло б нам продовжувати спеціальну військову операцію, знищуючи військову інфраструктуру та інші військові цілі. І представники Секретаріату ООН, між іншим, якщо я правильно розумію, учора підтвердили саме таке прочитання підписаних документів», – заявив Лавров. http://surl.li/cnkhi

Безумовно варварські бомбардування українських міст росії, нажаль, на сьогодні, ніхто не може заборонити, бо ерефія 24 лютого наплювала на всі міжнародні угоди і домовленості, які формували баланс у відносинах між країнами роками. Користуючись виключно тиском і військовою силою, рф поставила міжнародну спільноту на тонку межу між її стримуванням, та ризиком спровокувати світовий конфлікт. Тому цей меседж лаврова – відверта маніпуляція з позиції сили.

Останній штрих брехні – меседж про так зване «правильне розуміння представника Секретаріату ООН». В ООН запевнили, що коментар «неназваного джерела» в ООН для The New York Times не відображає позицію організації щодо ракетного обстрілу порту Одеси. Лише заява генсекретаря Гутерріша відображає позицію організації, а він якраз засудив обстріл і не вказав ні на які виправдання обстрілів порту з боку рф. Про це йдеться в офіційні заяві на сайті ООН. http://surl.li/cnkik

 

 

 

 

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja