ЯК МЕДІА РОЗІГНАЛИ ФЕЙКОВИЙ ТВІТТ ПРО 28 ПОПЕРЕДЖЕНЬ ВІД США ПРО МОЖЛИВИЙ НАПАД РОСІЇ. Що важливо знати? – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ЯК МЕДІА РОЗІГНАЛИ ФЕЙКОВИЙ ТВІТТ ПРО 28 ПОПЕРЕДЖЕНЬ ВІД США ПРО МОЖЛИВИЙ НАПАД РОСІЇ. Що важливо знати?

Незабаром після виступу Байдена в Варшаві в коментарях в соціальних мережах користувачі почали цитувати твіт від президента США Джо Байдена, в якому він ніби то попереджав Україну 28 разів про вторгнення, але уряд держави не поставився до цього серйозно.

При цьому цю “заяву” не постять у вигляді скріна чи посилання на пост. Це просто копіювання тексту. Якщо ви зайдете на офіційний акаунт президента США в твіттері – ви не знайдете такого поста.

Деякі українські медіа також явно цитували цю заяву, але потім видалили. Якщо ви загуглите ключові слова, то побачите початок цитати в пошуковику, але не в тілі новини.

Текст датується 26 березням. Саме тоді Байден робив промову в Варшаві. Проте в оригіналі Варшавської промови, опублікованої на сайті Білого дому, ви також не знайдете і натяку на ці слова. http://surl.li/bqfhz. Не було таких дорікань і протягом всього 26-хвилинного виступу президента. http://surl.li/bqfib. Єдине, кому дорікав Байден, була Росія. Лише в контексті Росії Джо Байден згадував намагання США не допустити цієї війни:

“США та НАТО місяцями працювали над тим, щоб не допустити цієї війни. Я зустрічався з ним (Путіним) особисто, говорив з ним безліч разів телефоном. Ми весь час пропонували реальну дипломатію, конкретні пропозиції зміцнити безпеку Європи, надати впевненість всім сторонам. Але Росія та Путін не були зацікавлені в жодних перемовинах. З брехнею та дезінформацією, вони були налаштовані на насилля від самого початку. Я знаю, не всі вірили мені, коли я казав, що вони збираються перетнути кордон, що вони збираються атакувати. Він весь час повторював, що не зацікавлений у війні. Він весь час повторював, що війська були там на навчаннях. Всі 180 000”.

Отож Байден загадав про недовіру до своїх попереджень, але зовсім не в тоні скопійованого псевдотвіту. Ми не можемо перевірити, скільки разів українських уряд попереджали про війну, адже не всі попередження були офіційними. Але ми точно знаємо, що жодних звинувачень Україні, які б відкрито та офіційно оголошувались, – немає. Цей твіт – це вкид.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja