Як медіа та телеграм канали маніпулятивно розігнали «зраду» висмикнувши з контекст фразу Бена Уоллеса про мобілізацію в Україні – Без Брехні
Фактчек

Як медіа та телеграм канали маніпулятивно розігнали «зраду» висмикнувши з контекст фразу Бена Уоллеса про мобілізацію в Україні

Сумнівні телеграм-канали виклали «тривожні» тези від Бена Уоллеса. А саме те, що він закликає Зеленського посилити мобілізацію й активніше залучати до військ молодь.

Може навіть здатися, що ексміністр оборони Великої Британії критикує Україну: «Бен Уоллес закликав Зеленського посилити мобілізацію та активніше рекрутувати молодь: «Середній вік солдатів на фронті – за 40. Я розумію прагнення Зеленського зберегти молодь для майбутнього, але росія таємно мобілізує всю країну.

Можливо, настав час переоцінити масштаби української мобілізації», — запропонував ексглава Міноборони Британії». Який зміст насправді мали заяви Уоллес, та де медіа спробували маніпулятивно розігнати зраду – далі у матеріалі.

 

Фраза про мобілізацію взята з колонки, яку Воллес написав для видання The Telegraph. І вона дійсно була сказана. От тільки основна ідея контексту колонки не критика. Основна мета колонки донести, що… Україна перемагає. Саме під таким заголовком вона вийшла: «Україна перемагає. Завершімо роботу».

Меседжі Бена Уоллеса щодо українського контрнаступу дуже комплементарна.  І от його основні тези:

«Український контрнаступ має успіхи. Повільно, але впевнено ЗСУ проривають російські лінії оборони. Іноді вони йдуть на 100 метрів вперед, іноді — на село вперед — Україна тримає руку на пульсі та просувається…»

«Чоловіки та жінки української армії знову довели, що НАТО їх недооцінило. Спочатку, не вірили в те, що українцям вдасться відстояти націю на самому початку російської агресії. Занадто багато держав чекало, куди ж подмухає вітер. А експерти з їхніми розрахунками та «російським досвідом» давали Україні декілька тижнів…»

«Помилившись, вони перемкнули свій песимізм на контрнаступ. Але вони не зуміли врахувати людський фактор. Вони не спромоглися помітити в Україні той самий дух, який мали ми (британці — авт.) в 1939 році. Вони не змогли пригадати фразу Алана Тюрінга: “Іноді люди, яких ніхто не може собі уявити, роблять речі, які ніхто не може уявити… Вони не змогли осягнути, що найголовніше на війні — це надія».

«Українці беруть британське обладнання і досягають успіху, який перевищує всі очікування. Українці мали тиждень, щоб опанувати системи, які потребують місяців навчання.  Британський сержант звернув увагу на молодого українця, який тільки вийшов зі своїх підліткових років: «Він не виходить з симулятора і не припиняє тренування, аж поки не збиває всі цілі. Потім цей юнак «приземлив» два російських гелікоптери…»

«Коли надія поєднується з правильним обладнанням — ніщо не може зупинити Україну. У нас є шанс допомогти завершити це. Російська армія тріщить по швах.  Українці навчились нових тактик, щоб подолати жахливі мінні поля. Удари Strom Shadow спустошують російські штаби. Ми є свідками початку битви за Крим…»

«Цю війну можна виграти. Путін програє. Він відчайдушно чіпляється за дві речі: час та розкол міжнародної спільноти. Британці можуть допомогти з цим усім. Ми маємо забезпечити Україну більшою кількістю боєприпасів, ATACMS та Storm Shadow. А найкраща можливість зберегти єдність міжнародної спільноти — це успіх…»

І тільки тут, під кінець колонки, Бен Воллес радить переглянути підхід до мобілізації та залучати до війська молодь. Але це в жодному разі не критика. Про важливість поповнення військ, а надалі — і заміну бійців говорять все частіше. Наразі це видається непопулярним політичним рішенням. Проте, на популізм ворог залишає все менше часу.

Повний текст читайте тут: http://surl.li/lsdso

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja