Як очільники кремля збрехали, що росія не використовує у війні проти України касетні боєприпаси – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Як очільники кремля збрехали, що росія не використовує у війні проти України касетні боєприпаси

Рішення США передати Збройним силам України касетні боєприпаси викликало черговий напад підгоряння на болотах. Сам бункерний заявив (мовою оригіналу): «…Хочу сказать, что у россии есть достаточные запасы разных видов кассетных боеприпасов… Но, конечно, если они будут применяться против нас, мы оставляем за собой право на зеркальные действия…»

Крім того, «фанерний» міністр оборони рф – шойгу – зробив аналогічну заяву, що мовляв рф не використовує касетні боєприпаси…»

Тобто все у кращих традиціях пропаганди – ми білі і пухнасті, але вимушені діяти, коли нас примушують обставини. Проте це чергова кремлівська брехня – рф від самого початку війни проти України активно використовує касетні боєприпаси. Далі про це у матеріалі.

 

Фактчекери та журналісти розслідувачі у відповідь на заяви кремля про не використання касетних боєприпасів провели аналіз даних, що містяться у відкритих джерелах і з’ясували, що насправді все навпаки.

Журналісти СNN наводять факт, що ще 27-28 лютого 2022 року російські війська обстріляли із установок «Смерч» місто Харків саме касетними снарядами. Орієнтовно 11 ракет РСЗВ влучили у місто – тобто окупанти відверто цілили у цивільні об’єкти. http://surl.li/jeaws

30 березня 2022 року Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет заявила, що російська армія за п’ять тижнів війни застосовувала касетні боєприпаси в густонаселених районах понад два десятки разів. http://surl.li/jewgr

Організація-партнер ООН, Група зі стеження за касетними боєприпасами, у серпневій доповіді 2022 року повідомляла про неодноразове застосування російською армією касетних боєприпасів.

Використання Росією касетних боєприпасів підтверджують і журналісти-розслідувачі Bellingcat. http://surl.li/jevyc

Використовуючи фото і відео з відкритих ресурсів, а також геодані, вони задокументували обстріли шкіл, лікарень і житлових районів цим видом зброї в Харкові, Одесі й Херсоні.

За даними розслідувачів, Росія скинула щонайменше одну некеровану касетну авіабомбу та численні ракети, начинені суббоєприпасами. Bellingcat виявила, що запуск цих ракет здійснено реактивними системами залпового вогню «Торнадо-С», «Смерч» і «Ураган», а також ракетними комплексами «Точка» й «Іскандер».

Найбільш гучний та варварський за своїм змістом застосування касетних боєприпасів – ракетний обстріл за комплексом «Точка-У» вокзалу у Краматорську 8 квітня 2022 року. Тоді був застосований касетний заряд, що призвело до загибелі 58 цивільних осіб та поранено близько 100.  http://surl.li/jewih

Тож будь-які заяви керівників терористичної держави, якою визнана рф, про те, що їхні збройні терористичні формування не використовують касетні боєприпаси – є черговою брехнею і пропагандою.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja