Як Порошенко і нардеп Семенуха примудрились говорячи правду, маніпулювати “зрадою” і “перемогою” – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Як Порошенко і нардеп Семенуха примудрились говорячи правду, маніпулювати “зрадою” і “перемогою”

10 і 11 червня в програмі «Свобода слова» на ICTV партії, які мають шанси пройти в парламент  презентували свої програми і перші п’ятірки у списках. Говорили і про умови ведення бізнесу. Екс-президент Петро Порошенко бачив успіх, а Роман Семенуха із «Об’єднання «Самопоміч» – проблеми з економічними свободами.

 

ПЕТРО ПОРОШЕНКО: «І те, що ми крок за кроком рухалися вперед з 153 до 71 місця в рейтингу DoingBusiness. Всі ці речі необхідно захистити» (10 червня)

ВЕРДИКТ: ПРАВДА (з не суттєвою ФАКТИЧНОЮ ПОМИЛКОЮ)

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Рейтинг легкості ведення бізнесу, який веде Світовий банк, дозволяє порівняти умови ведення підприємницької діяльності в 190 країнах.

В цьому рейтингу, Україна ніколи не посідала 153 позицію. Але, була на 152-му в 2012 році. До речі, тоді Петро Порошенко був міністром економічного розвитку України.

У рейтингу вища цифра означає гірші, порівняно  умови ведення бізнесу.

З 2012 року наша країна покращує позиції у DoingBusiness. Але, поки що, найвища позиція України в індексі – 71. Таке місце Україна отримала за Президентства Петра Порошенка у рейтингу на 2019 рік.

Рейтинг складається із підрейтингів. Тобто, країни можна порівнювати ще за 10 категоріями. Україна має кращі позиції за середніми показниками у всіх підпунктах, крім умов підключення до електроенергії і банкрутства.

 

РОМАН СЕМЕНУХА: «Сьогодні за рівнем вільності ведення бізнесу Україна посідай місце, вдумайтесь, між Камеруном і С’єрра Леоне» (11 червня 2:19:30)

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Індекс економічної свободи розробляє американський аналітичний центр Heritage Foundation. При його розробці використовують дані рейтингу DoingBusiness і порівнюють країни за дещо схожими категоріями з фокусом на забезпеченні економічних свобод людей і підприємств. У рейтингу порівнюються:

  • захист права власності;
  • ефективність судової системи;
  • ставлення і поширеність корупції в державі;
  • податкове навантаження на бізнес і населення;
  • державні витрати і бюджетний дефіцит;
  • умови найму і звільнення працівників;
  • державний контроль цін і рівень інфляції;
  • обкладення митами товарів, які йдуть на експорт чи імпортуються;
  • легкість інвестування в країну;
  • незалежність фінансових установ від держави, легкість отримання кредитів і відкритість ринку для іноземних компаній.

За цим рейтингом 2018 року Україна належить переважно невільних країн. Країна перебувала на 150 місці і сусідує з Камеруном та С’єрра Леоне.

У 2019 році Україна піднялася, відносно інших країн, на 147 позицію і перебуває поряд із Аргентиною і Гамбією, але ще не вирвалась з кола переважно нецивілізованих країн. За даними укладачів рейтингу, Україну тягнуть вниз більшість параметрів, крім тих, які стосуються податків, фінансів і свободи торгівлі.

Як показує дослідження, і один і другий спікер по факту сказали правду про місце України в тих чи інших рейтингах. Водночас, таке трактування не можна не назвати маніпулятивним – і Порошенко, і Семенуха аби підкреслити свою позицію вибирають «зручні» рейтинги та показники. Об’єктивно в подібній аргументації слід говорити про досягнення і позиції в обох рейтингах.

 

Автор: Олексій Півторак

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja