Як прем’єр Угорщини Орбан поширював наративи пропаганди кремля про Україну – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Як прем’єр Угорщини Орбан поширював наративи пропаганди кремля про Україну

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року Угорщина та її прем’єр Орбан були чи не єдиними країнами ЄС, які в той чи інший спосіб ставили палки в колеса у програмах підтримки нашої держави з боку Європейського союзу. Та час від часу пана Орбана заносило чи не до дружніх обійм з бункерним диктатором. А в останній заяві угорський очільник в інтерв’ю виданню Cicero фактично озвучив ключові кремлівські наративи про Україну. http://surl.li/dhteq

Далі розбираємо які саме.

 

Орбан заявив, що мир в Україні можна досягти тільки шляхом переговорів США та росії. Переговори Києва і Москви війну закінчити не можуть.

І в останньому меседжі Орбан майже правий – Україна чітко заявила, що з нинішнім керівництвом кремля ніяких перемовин бути не може. http://surl.li/dhtfc

І це не забаганка, а відповідь на реалії ситуації. Коли правляча верхівка рф веде політику геноциду, терору та безпідставної анексії захоплених в наслідок війни територій. З терористами не домовляються.

Що ж до частини меседжу про «мир в Україні на перемовинах США і росії», то тут вуха по самі коліна стирчать із російського пропагандистського наративу про, так зване, «зовнішнє управління». Цей міф почав вживлюватися в український інформаційний простір ще з 2018-2019 років на тлі «процвітання» медведчуківських телевізійних помийок. Але вони не були його авторами. Авторство належить пропагандиській машині москви, яка і згенерувала наратив.

Фактично Орбан говорить про те, що Україна у вирішенні своєї долі не має права голосу – тобто ми не є суб’єктом міжнародного права, і політики. Вирішувати що ж з нами робити будуть «великі дядьки».

Цікаво, що в аргументації даного меседжу угорський прем’єр також вдався до використання ще одного наративу пропаганди. Що за цим всім стоїть США, бо вони і тільки вони постачають Україні стільки зброї, що саме завдяки цьому українці ще чинять спротив.

Так, сучасна зброя сьогодні дає вагомі аргументи на полі бою. Проте, немотивоване військо навіть із надсучасною зброєю не має ні одного шансу у війні з мотивованою армією. Це ми бачимо сьогодні на всіх фронтах. На початку війни російські загарбники мали як чисельну так і технічну перевагу над ЗСУ. Проте «Київ за три доби» так і залишився нездійсненною мрією для загарбників.

Навіть під час успішного наступу наших Збройних сил на Харківщині, ворог мав чисельну перевагу у живій силі і техніці. Але був розбитий. Аналогічна ситуація повторилися згодом і при взятті Лиману і у наступальних діях українських вояків на Херсонщині.

Щодо підтримки США – так вона значна. Проте, Україну підтримує коаліція із більш ніж 50-ти країн світу! Ця підтримка комплексна і багатовекторна – як зброєю і гуманітарними товарами і послугами, так і на політичному рівні. http://surl.li/dhtff

Крім того, у меседжі що нібито «українці можуть оборонятися тільки завдяки допомозі США» проглядається і наратив про те, що захід буде воювати з рф до останнього українця. У гіпертрофованій викривленій реальності кремля (і виявляється і пана Орбана) поняття спротиву ворогу до останньої можливості і до останньої краплі крові – напевно не розглядається і не має розуміння. Ну тим для них і гірше.

Ну і вишенька на тортик від Орбана – це згадка про те, що перемовником від США має бути тільки Трамп. Мовляв Трамп – це надія на мир. А от Байден – це тільки війна.

І можна було б посміятися з Орбана, мовляв зовсім берега поплутав. Але ні! Тут чітко можна прослідкувати поки що легку спробу кремля з просування нового наративу, перш за все у інформаційний простір заходу і Європи зокрема, що росія готова до миру, але ж Байден не хоче – ні домовлятися, ні миру. Тож треба щось міняти – краще Байдена.

До того ж нещодавно той же Трамп заявив, що саме США винні в тому що сталося в Україні, бо проводили неправильну політику щодо росії. http://surl.li/dhtev

Таке враження, що це він прочитав із чернетки скабєєвої чи соловйова. Бо саме через свої рупори пропаганди кремль вже багато місяців просуває наратив про те, що війна в Україні (і її затягування) – вигідні США. Мовляв, так вони вирішують одночасно декілька своїх геополітичних завдань – і росії ослаблюють, і Європу підминають під себе, нав’язучи Старому Світу повістку дня про війну до перемоги над рф.

ВИСНОВОК

Тож маємо факто того, що Орбан свої заяву, щодо домовленостей про мир в Україні, побудував цілком на низці кремлівських наративів пропаганди.

Крім того, угорський прем’єр – випадково, чи навмисно (друге більш вірогідно) включився у інформаційну гру, яку пробує запустити кремль: Байден – це війна, Трамп – це мир. Розраховуючи, що якщо Трамп повернеться у Білий дім, то з ним можна буде домовитися на вигідних для ерефії умовах і поза спиною України.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja