Як пропаганда для впливу на європейців створила фейковий польський сайт, де для фото главреда використали світлину литовського травматолога – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Як пропаганда для впливу на європейців створила фейковий польський сайт, де для фото главреда використали світлину литовського травматолога

Пропагандистська машина кремля для створення уявлення нібито підтримки своєї позиції у Європі використовує не тільки численні ботоферми, а і фейкові медіа, яких насправді не існує. Так днями, московські помийки «РІА Новини», «Російська газета», RT та інші подібні поширили вкид, про те, що зброя, яка поставляється країнами Заходу Україні – це «металобрухт і мотлох», який Захід просто утилізує за рахунок України:

«Військова допомога із Заходу тече в Україну безперервним потоком. Слід зазначити, що більшість озброєння перебуває у поганому технічному стані. Прямо кажучи, це просто металобрухт і мотлох, що підтверджують самі військовослужбовці ЗСУ. Такий жалюгідний стан техніки пояснюється тим, що вона постачається Києву зі старих військових складів».

Такими закидами нікого вже не здивуєш. Але, тут цікава інша деталь – всі російськи ЗМІ посилаються на польський інформаційний ресурс, який, насправді, нереальний і штучно, і навмисно створений самими ж ерефськими пропагандистськими структурами.

 

Всі медійні сміттярки рф посилаються на публікацію на начебто польському  сайті, що має назву Niezależny Dziennik Polityczny. http://surl.li/eiuvh

Як виявляється – це вигаданий ресурс. Видання The Insider вже писав про нього: більшість його публікацій скопійовано один до одного з інших порталів; у такий спосіб складається враження повноцінного ЗМІ. Нечисленні оригінальні матеріали є неприкритою російською пропагандою і явною брехнею. Так, видання опублікувало сфабриковані заяви американських генералів про те, що поляки — п’яниці, наркомани, злодії та бандити, а сама Польща — болото світу. Більше того, багато текстів написані поганою польською мовою, насичені русизмами, там трапляються неможливі в мові конструкції. http://surl.li/eiuvn

Але найцікавіше інше. Для того, щоб надати виданню хоча б зовнішньої правдивості, пропаганда навіть створила «команду» ресурсу. Як з’ясувалося, редактор видання Адам Каміньський – неіснуюча особа. Фотографія, яка була розміщена в його акаунтах у Twitter і Facebook (зараз обидва видалені), насправді — портрет литовського травматолога Андрюса Жукаускаса, який не має жодного відношення до польської журналістики. http://surl.li/eiuvs

Його автори теж, є вигаданими персонажами. Це стосується й автора публікації про «металобрухт» від НАТО Яцека Тохмана – розслідувачі не знайшли жодної згадки про цього журналіста в інших джерелах і в інформаційному середовищі Польщі.

Викриття, так званого, польського ресурсу – приклад того, як пропаганда створює вигадане медійне середовище, сама ж насичує його псевдоінформацією, для того, щоб вже надалі цитувати свої ж вкиди під виглядом «іноземних» для російської аудиторії. Таким чином у тамтешніх користувачів формується необхідна думка про те, що от бачите і на заході не все так «адназначно».

Щодо меседжу про «металобрухт», який нам нібито, постачає Захід, то тут є один цікавий момент – пропаганда сама настільки заплуталася у своїх меседжах, що протирічить сама собі.

Так сміттярка «Московський комсомолець» у листопаді цитувала статтю New York Times, в якій перераховувалися моделі сучасної зброї та системи ведення бою, надані Києву. І тоді пропагандисти билися в істериці, що мовляв Захід продовжує накачувати Україну сучасною зброєю, що це а-я-яй, яка загроза для ерефії. http://surl.li/eiuwo

Реальна ситуація із постачанням зброї Україні звичайно ж далека від меседжів, які поширює пропаганда. До того ж пропагандисти, як завжди маніпулюють використовуючи такі прийоми, як узагальнення та спрощення – мовляв вся зброя стара, вся зброя металобрухт.

Якщо коротко, то процес постачання зброї Україні – це достатньо складний і переважно, політичний процес.

Напередодні війни та на його початку, Україна отримала від Західних партнерів реально сучасну зброю оборонного характеру, таку як протитанкові системи SMAW-D, Javelin, NLAW, протиповітряні Stinger. Це була легка ручна зброя, яка допомогла у оборонних боях першої фази війни.

Під час наступного етапу бойових дій, Захід постачав переважно зброю ще радянського зразка, яка була на озброєнні країн Східної Європи. Це був вимушений крок, аби це озброєння якомога швидше потрапило на поле бою, бо навчатися на ньому не було потреби і – ключовий момент – воно було готове до використання. Ця техніка була заздалегідь модернізована.

В той же час вже з літа 2022 року Захід почав постачати і сучасні зразки важкої зброї – гаубиці М777, САУ Paladin, Panzerhaubitze 2000, Кrab, CAESAR. Що вже говорити про знамениті HIMARS.

Осінь-зима 2022 стала проривом у підвищенні технологічності і сучасності зброї, яка постачається до України. Особливо це стосувалося систем ППО. Так нам була поставлена німецька системи ППО IRIS-T, яка  прийнята на озброєння західних країн у 2015-2022 роках; система NASAMS 2, яка була модернізована у 2007-2010 рр. і вважається однією з найпотужніших у світі.

Вишенькою на торт стало рішення про постачання системи Patriot. Ці  вперше прийняті на озброєння в США в 1982 році, проте за минулі десятиліття зазнав серйозної модернізації. У 2000-х роках для Patriot розробили ракету ERINT, призначену саме для боротьби з балістичними ракетами; через її невеликі габарити в пусковій установці, розрахованій на 4 стандартні ракети MIM-104, міститься 16 ERINT.

Ну і останній штрих до портрету, так званого, «металобрухту» – рішення США про постачання в Україну БМП M2 Bradley, а у найближчій перспективі і ББМ Stryker. Ці бойові машини стоять на озброєнні армії США і вважаються, «робочими конячками» армії.

Тож пропаганді залишається лише надувати щоки і брехати. Бо реальність зовсім інша.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja