Як пропаганда кремля ротом речниці мзс рф захарової перебрехала заяву Макрона про війська країн Європи в Україні – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Як пропаганда кремля ротом речниці мзс рф захарової перебрехала заяву Макрона про війська країн Європи в Україні

Заяви президента Франції Емануеля Макрона про потенційну можливість у майбутньому за певних обставин відправку у майбутньому військових деяких країн Європи і зокрема Франції, викала на росії нервове пожвавлення – вже другий тиждень пропагандисти всіх категорій «експертно коментують» ці меседжі. Хоча представники рф мали б радіти, бо нарешті їх «мрія» – читай фейковий меседж – що росія в Україні де факто воює з усім НАТО – стане не вигадкою, а реальністю.

Проте, такій реальності, а не фейковій, яка жила лише у мізках пропагандистів – на московії явно не зраділи. І у своїх коментарях, представники кремля, зокрема, так звана речниця так званого мзс рф марія захарова договорилася до того, що потенційне введення війські країн Європи в Україну, це насправді – зрада України, а не загроза для росії. Бо це, нібито, перший крок до розподілу української держави між західними країнами, про що «мудрі мужі росії» попереджали вже давно. Отак! Про деталі маніпуляцій – далі у матеріалі.

 

Під час виступу на черговому брифінгу марія захарова, коментуючи меседжі президента Франції, заявила наступне (далі мовою оригіналу):

«Теперь о [Президенте Франции] Макроне. Он продолжает высказываться на тему возможного направления европейских военных на Украину. 7 марта на встрече с парламентариями страны он не исключил вариант отправки французского контингента, если «российская армия прорвется к Киеву или Одессе».

Мы же прекрасно понимаем, о чём идёт речь: Украину её же союзники начали делить. Все эти заявления, которые делает Макрон и другие натовские политические деятели о возможности введения контингентов или каких-то там военизированных подразделений на территорию Украины связаны именно с разделом, с их точки зрения, остатков Украины.

Собственно именно с этим связано и нежелание включать Украину в НАТО в качестве полноценного члена, бесконечное заигрывание с этой проблематикой, потому что включение Украины в НАТО предполагает признание её границ всеми членами НАТО, а не все члены НАТО готовы признавать границы Украины. Они готовы оккупировать Украину, они готовы её поделить. Об этом говорят их политические деятели в их странах открыто, собственно говоря, сейчас и начинается такая подготовка населения – и собственных натовских стран, и граждан Украины – к подобным действиям…» http://surl.li/rodnd

Що ж розберемо цей коментар по меседжах.

 

МЕСЕДЖ 1:  «Все эти заявления, которые делает Макрон и другие натовские политические деятели о возможности введения контингентов или каких-то там военизированных подразделений на территорию Украины связаны именно с разделом, с их точки зрения, остатков Украины…»

Цілій речниці мзс цілої країни варто б знати, що Емманюель Жан-Мішель Фредерік Макрон займає обрану посаду президента Франції. Інших посад, а там більше керівних у складі Північно атлантичного блоку пан Макрон не обіймає. http://surl.li/rochs

Кого конкретно захарова мала на увазі під словами «другие натовские политические деятели» – не зрозуміло. Бо такий меседж – є маніпулятивним узагальненням та знеособленням.

Проте, жоден чиновник, який представляє НАТО ніколи не висловлювався про якийсь розподіл України. А буквально декілька днів тому, а саме 11 березня 2024 року Генсек НАТО Єнс Столтенберг на перед початком церемонії підняття прапора Швеції біля штаб-квартири Альянсу в чергове заявив про підтримку України саме як суверенної держави: «…Ми маємо продовжувати зміцнювати Україну та показати Путіну, що він не досягне того, чого прагне на полі бою, але має сісти за стіл переговорів та шукати рішення, де Україна визнається та залишається суверенною незалежною державою…». http://surl.li/rocpi

 

МЕСЕДЖ 2:  «…включение Украины в НАТО предполагает признание её границ всеми членами НАТО, а не все члены НАТО готовы признавать границы Украины…»

Україну як суверенну і незалежну державу в кордонах 1991 року визнала 171 країна світу. http://surl.li/rocwp

Серед них і всі країни, які на поточний момент є членами НАТО, яке об’єднує вже 32 країни. http://surl.li/ntboq

Жодна з країн Північно атлантичного альянсу на офіційному рівні не пред’являла до України ніяких територіальних претензій.

 

МЕСЕДЖ 3:  «…нежелание включать Украину в НАТО в качестве полноценного члена, бесконечное заигрывание с этой проблематикой, потому что включение Украины в НАТО предполагает признание её границ всеми членами НАТО…»

Тут захарова перебрехала як саму себе так і методички пропаганди, співавторкою яких вірогідно вона ж і є. Одна з надуманих та вигаданих причин, якою російськи агресори і окупанти намагалися і продовжують намагатися виправдати розв’язання війни в Україні – це якраз «опасность включения Украины в НАТО, что является прямой угрозой безопасности россии, так как войска НАТО, их ракеты и базы окажутся в непосредственной близости к границам российского государства…»

Саме так заявляли представники влади рф, виправдовуючи агресію кремля України.

Саме так заявив голова мзс росії сергій лавров 16 червня 2022 року в кулуарах петербурзького економічного форуму в інтерв’ю кореспондентові ВВС у Москві Стіву Розенбергу: «Ви знаєте, ми не вторгалися в Україну. Ми оголосили спеціальну військову операцію, коли у нас уже не залишилося жодного способу пояснити Заходу, що він займається злочинною діяльністю, втягуючи Україну до НАТО….» http://surl.li/cfopb

Щодо меседжу про «заигрывание», то нажаль саме росія створили на поточний момент такі умови, а саме – спровокувала війну в Україні – які ускладнюють і на поточний момент унеможливлюють вступ нашої держави в НАТО. Проте, це тимчасово. І саме заяви Макрона про можливе направлення військ країн Європи в Україну є тим дзвіночком, який говорить, що європейська спільнота країн починає чітко усвідомлювати, що військова співпраця з Україною не має обмежуватися тільки постачанням зброї. А це перший крок до прийняття факту необхідності у майбутньому вступу України в НАТО.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja