Як пропаганда кремля «розіграла» постановку з «пабэдай» під Маріполем з шойгу і пу…м у головних ролях – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Як пропаганда кремля «розіграла» постановку з «пабэдай» під Маріполем з шойгу і пу…м у головних ролях

Зранку соцмережі бурхливо відреагували на відео, яке активно поширювалося з начебто зустрічі кремлівського диктатора з його посіпакою – так званим міністром, так званих збройних сил, так званої країни рф. Шойгу зробив доповідь про нібито «пабэду» під Маріуполем. На це бункерний карлик не дуже радісно відреагував, але подякував кужугєтовичу. Але не встигли ці міньйони поговорити, як медіапропагандисти вже почали випускати сюжети з колонами «пабедителей», які переможним маршем тікають з Маріуполя. Це говорить про те, що весь цей сценарій – засідання + інформаційні вкиди – був режисований заздалегідь. Тож пояснюємо про що брехали і перебріхували і як прокололися «режисери».

 

ПРО ЩО БРЕХАЛИ ПУ…Н І ШОЙГУ

 

ШОЙГУ: «вооруженными силами рф и силами народной милиции днр освобожден Мариуполь… остаки формирований националистов укрылись в промышленной зоне завода «Азовсталь».

Брехня так званого міністра полягає в тому, що по-перше, за даними Генштабу ЗСУ, розвідок Великобританії та США окупанти контролюють до 80% міста. Але ніяк не 100%. Крім територій, які продовжують контролювати українські військові, (і це вже  традиційно для інший дільниць фронту) в місті чимало, так званих, сірих зон, які не контролює ні одна із сторін. Це ті території, контроль над якими пов’язаний з потенційно великими втратами від вогневого ураження, або не має ніякого сенсу з тактичної і стратегічної точки зору.

Шойгу «викреслив» із території міста ділянку заводу «Азовсталь», а це майже 12 кв/км. При тому, що площа самого Маріуполя з приміською забудовою – 166 кв/км. Тобто «Азовсталь» – це як мінімум 1/10 територія міста.

Проте, часто навіть не площа території вирішує її цінність. Наприклад, акрополі у стародавніх містах або замки у середньовіччі ніколи не займали більше 2-5% території міст. Проте саме вони завжди були найціннішим трофеєм при захопленні міст, як центри опору і керування.

 

ШОЙГУ: «ситуация в городе в основном спокойная, контролируется народной милицией. Это способствует налаживанию мирной жизни и возвращению населения»

В Маріуполі, як і в інших тимчасово окупованих містах України, налагодження «мирной жизни» – поняття умовне. Тимчасові окупаційні адміністрації здійснюють постійний терор проти цивільного населення – викрадають та вбивають активістів, колишніх учасників АТО, представників законно обраної місцевої влади, примушують цивільних до робіт. Аналогічна ситуація і у гуманітарних питаннях. Пропаганда лише для ватного електорату у самій рф робить сюжети про гуманітарну допомогу і порятунок цивільних. Насправді всілякими способами сприяє створенню гуманітарної кризи. Приклади Бучі, Ірпеня, Мелітополя, Херсону – красномовні.

Крім того, опосередковано шойгу визнав і депортацію мешканців Маріуполя. За різними оцінками українських та закордонних омбуцменів, з міста було депортовано до рф або, так званих днр-лнр 120-160 тисяч мешканців.

 

ШОЙГУ: «националисты надежно заблокированы на территории завода «Азовсталь»… и нам потребуется 3-4 дня чтобы завершить там работу…»

Героїчна оборона Маріуполя триває 57 днів. Так, за цей час ворог оточив українські війська у місті і відтісним до «Азовсталі», але не переміг. І це при тому, що наші вояки билися весь цей час в цілковитому оточенні, з мінімальною можливістю отримати підкріплення, поповнення боєприпасів і зброї, їжі, медикаментів, без евакуації поранених і прикриваючи цивільних. В той же час, окупанти постійно мали змогу здійснювати ротацію військ, підвоз техніки і боєприпасів, евакуацію поранених.

Не зважаючи на надскладні умови оборони, українські оборонці Маріуполя відкинули всі пропозиції окупантів про капітуляцію. Тому заява шойгу про 3-4 дні для завершення роботи – не більше ніж пафосний меседж. Теоретично, на війні можливо все. І при нарощуванні ударного потенціалу можливо окупантам і вдалося би оволодіти штурмом «Азовсталлю». Але підкріплень взяти немає де. І якщо б і знайшлися, то москальня прекрасно розуміє скільки втрат вона понесе у цьому «останньому» штурмі. До того ж сам бункерний божевільний у відповіді на реляції шойгу, відкидає можливість штурму, бо бачте, береже солдат…

 

ПУ…Н: «…предлагаемый штурм промзоны считаю нецелесообразным. Приказываю отменить. Это тот случай, когда мы должны думать, а мы всегда должны думать, о сохранении жизни и здоровья наших солдат и офицеров. Не нужно лезть в эти катакомбы… заблокируйте эту промышленную зону так, чтобы муха не пролетела…»

Звучить красиво – «великий полководец» віддає наказ. Проте, цей наказ звучить аналогічно, як і заява кремлівських рупорів про «запланированный отход от Киева». Коли фактично угрупування окупантів біля столиці України попало в тактичне оточення.

Брехня полягає ще в тому, що вже перші етапи/спроби, так званого, великого наступу на Сході України – захлинаються. Окупантам бракує саме навчених, з бойовим досвідом військових підрозділів. Тому «пабєда» під Маріуполем, це ні що інше, як спроба за рахунок цієї ділянки фронту підсилити іншу.

Третій аспект брехні – обстріли і бомбардування «Азовсталі» не припиняються, гуманітарних коридорів окупанти не надають, не погоджуються і ні на жодну із міжнародних пропозицій щодо порятунку цивільних. Тому можна констатувати, що не зважаючи на гучну заяву про відміну штурму, яка по суті є маніпулятивною, московські війська все одно тримають курс на знищення всіх – і цивільних і військових – хто залишився в промзоні. І це знищення може відбуватися і шляхом безперервних бомбардувань і обстрілів, і шляхом блокади, щоб заморити українців голодом, і, цілком можливо, шляхом локального застосування отруйних речовин.

Ну і на останок про збереження своїх солдат і офіцерів… Протягом майже двох місяців війни українськими військовими зафіксовані сотні випадків, коли окупанти полишали своїх поранених, СБУ перехоплено десятки розмов рашистів, де вони жаліються на великі втрати, на дурість командирів, які відправляють їх на убой.

ЯК ПІДІГРАЛА І ПРОКОЛОЛАСЯ МЕДІАПРОПАГАНДА

Не встигли п…н і шойгу «пагаваріть», як буквально через 2-3 годин (приблизно між 12 та 13 годинами дня) рашистьскі медіа канали почали публікувати відео ролики, як колони «пабэдітелей» вже виїзжають із «асфабажденного» Маріуполя.

В чому тут брехня і маніпуляція? Шойгу йшов на доповідь до п…на з начебто пропозицією про штурм. «Бункерний палкаводец» віддав інший наказ – штурму «атменить». Тобто на підготовку наказу по генеральному штабу рашистів, на узгодження його і підпис, на доведення до центрального командування окупантів в Україні, на подальше доведення документу безпосередньо до підрозділів, на згортання і вихід підрозділів з бойових позицій, узгодження маршрутів виходу, формування маршевих колон… На все це у московитів пішло не більше трьох годин?

Будь-який військовий фахівець скаже, що це не можливо. В кращому випадку, це доба, а то й дві. Тож вся ця красива картинка із зустріччю, та відосами з колонами «пабэдителей» – фарс і чергова пропагандистська постановка, всі кроки якої були прописані заздалегідь.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja