Як пропаганда намагається забрехати факт атаки на податкову службу рф з боку українських кібервійськ – Без Брехні
Фактчек

Як пропаганда намагається забрехати факт атаки на податкову службу рф з боку українських кібервійськ

Кібер-підрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України здійснили чергову успішну спецоперацію на території росії ― цього разу атакували податкову систему держави-агресора. Про це заявили в Головному управлінні розвідки (ГУР): https://t.me/DIUkraine/3194

Як уточнили в управлінні, під час спецоперації воєнним розвідникам вдалось проникнути в один із добре захищених ключових центральних серверів фєдєральной налоґовой служби (фнс рф), а далі ― у понад 2300 її регіональних серверів по всій росії, а також на території тимчасово окупованого Криму.

Проте, російські сміттярки намагаються переконати, що це все нібито не так і українська розвідка збрехала. Про те, як насправді бреше російська пропаганда – далі у матеріалі.

 

 

Як аргументи придумали російські пропагандисти, аби переконати користувачів, що насправді нічого українські кіберфахівці не зламали на росії.

Розкручений російський пропагандистський телеграм канал «Украина.ру» поширив наступний допис (мовою оригіналу):

«ГУР Украины вместо ФНС «взломало» собственный сервер — в фоторедакторе. Судя по указанным IP-адресам, «украинские хакеры» взломали собственный же сервер. Вместо названий вредоносных файлов ГУР написало «загрузка вируса» и «заражение вирусом», а вместо IP-адресов серверов налоговой — их названия на русском языке.

Неудивительно, что после такого «взлома» сайт налоговой работал в обычном режиме, как и прочая цифровая инфраструктура». А надали скрін з сайту ГУР, мовляв, ось вам доказ фотошоп-операції.

Насправді допис пропагандистів – брехня. Щоб зрозуміти це не треба бути експертом в питанні кібербезпеки. Розглянемо перший аргумент: «Судя по указанным IP-адресам, «украинские хакеры» взломали собственный же сервер».

Якщо подивитись на IP адреси на скріні, то ми побачимо перші цифри: 192.168. Достатньо зайти в вікіпедію, щоб зрозуміти, що IP адреси з таким початком відносяться до приватної мережі.

Проте, визначити, в якій саме країні чи в якій саме організації використовують цю айпіадерсу ― неможливо: http://surl.li/oeznf. Тому аргумент, що це нібито сервер української розвідки – фіктивний.

Далі стверджується, що нібито «Вместо названий вредоносных файлов ГУР написало «загрузка вируса» и «заражение вирусом». Насправді це такий нібито «аргумент» теж ні про що не стверджує. ГУР мали якийсь інструмент і в цей інструмент можна ввести певне інформаційне повідомлення на кожному етапів злому. І так, це цілком можна назвати «заражение вирусом» або «зараження вірусом».

І останній аргумент: «вместо IP-адресов серверов налоговой — их названия на русском языке».  По-перше, IP-адреса є і вона зліва. Росіяни саме це виділили червоними рамочками. А назви російською відповідають реальним назвам філіалів Федеральної податкової служби: http://surl.li/oezrk

Цілком ймовірно, що ці назви були зібрані разом з айпі адресами на стадії збору інформації. Ну і той факт, що сайт податкової функціонує зовсім не означає, що внутрішні системи не зазнали ушкодження.

Проте, така брехня росіян наводить на думку, що з податковою системою на росії все ж таки щось не те. І українські кібер-війська таки завдали удару по російській податковій.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja