Як пропаганда спробувала принизити Зеленського за пластівці з його стилізованим образом – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Як пропаганда спробувала принизити Зеленського за пластівці з його стилізованим образом

Напередодні візиту Президента України Володимира Зеленського до Сполучених штатів Америки, кремлівська пропаганда усіляко намагалася нівелювати значимість цієї поїздки, принизити авторитет самого українського президента, обсміювала його особистість. На тлі цього пропагандистський російський телеграм канал витяг стару історію з пластівцями із зображенням стилізованого образу Зеленського і спробував висміяти цю ситуацію – мовляв Зеленський у США поїхав, а там якраз пластівці з його портретом продаються. Що в цьому вкиді не так, і де знову збрехала пропаганда – далі у матеріалі.

 

Як ми вже часто зазначали – пропаганда це часто не зовсім вигадка. У пропаганди є купа прийомів, де вона по різному оперує інформацією. І один з найпоширеніших способів маніпуляції – це метод 40 на 60. Тобто береться частина реальної правдивої інформації, додається частина брехні – і вкид готовий.

Так вийшло і з інформацією про пластівців з образом Зеленського.

Правда полягає в тому, що такі пластівці дійсно існують. Брехня і маніпуляція полягає в тому, що вони з’явилися не зараз,  не перед візитом Президента України у США, а набагато раніше – історія почалася ще у 2022 році. І місце їх появи не США, а Великобританія.

Засновник задуму із пластівцями – 28-річний Пітер Фокс, торговець криптовалютами із Великобритації із міста Дорсет.

Хлопець, ще у 2018 році вперше відвідав Україну. В нього з’явлося тут чимало друзів та колег і він планував у перспективі налагодити в Україні бізнес-з’язки. Коли почалася війна, він вирішив якимось чином допомогти і Україні, і друзям, які тут були. Так виникла бізнес-ідея з пластівцями.

«Я снідав, і Зеленський був у новинах, і я просто подумав, що він може бути на коробці пластівців. Зеленського вважають героєм на Заході. Таке можна побачити і в США і Великій Британії», – розказував Пітер у публікації місцевого видання http://surl.li/lgrlq

Пітер об’єднався з благодійною організацією «Разом», яка працює в Україні і об’єднує людей і намагаючись допомогти постраждалим від війни громадянам України.

У лютому 2023 року Пітер знову відвідав Україну, щоб зустрітися з членами благодійної організації, щоб допомогти відкрити свій бізнес.

За словами чоловіка візит в Україну тоді був таким, що дуже його вразив: «Було досить страшно, я пережив один із найстрашніших ракетних обстрілів війни… Реакція була приголомшливою, я ніколи не збирався продавати пластівці в Україні, я спочатку просто планував це для Європи та США… Але реакція була чудовою, людям це сподобалося, і всі хотіли коробку пластівців…

…Я знайшов неймовірних нових друзів, і все, що я можу зробити, це висловити щиру підтримку та співчуття сміливим людям, яким доводиться щодня терпіти цей жах, які, на жаль», – додав засновник ідеї.

Коробки пластівців зі смаком меду і з образом Зеленського можна купити через сай: zelenskyos.com. http://surl.li/lgrsg

По фото на сайті можна зрозуміти, що така продукція вже є в Україні. Одна коробка продається за ціною 15 фунтів. 50% з неї йде у Фонд «Разом» на допомогу постраждалим у війні.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja