Як рашистська пропаганда збрехала про влучання у «черговий військовий» об’єкт у Запоріжжі – ТРЦ Аврора – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Як рашистська пропаганда збрехала про влучання у «черговий військовий» об’єкт у Запоріжжі – ТРЦ Аврора

Адміністрація Запоріжжя здається винайшла рецепт боротьби з російськими фейками та пропагандою. Він виявився надзвичайно простим: оперативно висвітлювати наслідки вибухів ворожих ракет. І тоді картинка “переможних перемог” і знищення “важливих військових об’єктів ВСУ” сиплеться і ворогу доводиться стирати заплановані за сценарієм пости і діяти експромтом. А це в них виходить геть кепсько.

 

Отже «Рашатудей» об 11:35 радісно сповістила, що відбулися запуски чотирьох ракет по Запорізькому заводу Мотор-Січ. І нічне відео запуску чогось і кудись з корабля показали. Це була така собі заготовка, адже насправді ракети на той момент вже прилетіли.

Невдовзі після прильотів місцеві колаборанти злили відео з камер спостереження в ТРЦ Аврора. Хоч би скільки не попереджали про відповідальність за такі дії, завжди знаходяться такі “агенти”, які або за гроші, або не від великого розуму зливають місця вибухів.

Тому запорізька влада вирішила діяти максимально швидко – оперативно з’являються фото та відео з місця подій та речник дає коментар. Минулого разу так було з прильотом на алюмінієвий комбінат, коли після офіційного відео поліції пропагандистам довелося терміново придумувати іншу версію, бо складу боєприпасів там не виявилося, як і бази підготовки 1500 бійців.

Отже, цього разу за первісною версією фейкарів ракети «вдало влучили в завод Мотор-Січ» і таким чином ЗСУ залишилася без авіадвигунів». Причому на відео демонстрували потрапляння ракети в торговий центр Аврора, який знаходиться за 2,2 км від заводу.

Після того як почали з’являтися офіційні фото та відео з місця влучання в ТРЦ, пропагандисти почали підтирати попередні пости і писати, що більшість ракет влучили в завод, а в ТРЦ прилетіла або збита ракета або взагалі ракета української ППО. Проте «Рашатудей» написали «предположительно в завод Мотор Сич» коли вже було відомо, що на відео торговий центр. Щоб виправдати влучання в цивільну інфраструктуру деякі фейкарі добрехалися до того, що в ТРЦ також «був склад зброї».

Між тим ще одна ракета влучила в приватний сектор за більш ніж чотири кілометри від ТРЦ і майже за три кілометри від заводу. Там пошкоджено понад 62 будинки. Яку воєнну загрозу становили хати і гаражі – фейкарі вже не придумали.

Проте і «знищення заводу Мотор Січ» тією ракетою, що влучила нібито за адресою – це лише фейк пропагандистів. Складається враження, що цілилися росіяни за Гуглмапою і не в цехи, а в напис «прохідна заводу». А влучили взагалі в Мотор-Банк, який знаходиться через дорогу. Від вибуху повилітали вікна у сусідніх промислових будівлях, на вулиці уламками вбило людину. Сама будівля банку, попри невелику пожежу на даху, значних пошкоджень не зазнала. Виробничі цехи заводу Мотор Січ не постраждали.

Отже, точність ракет росіян на щастя знижується, пропаганда стає все безглуздішою, а коли їхню брехню швидко викривають, вони вже й не намагаються приховати, що «воєнні об’єкти» не більш, ніж привід для бомбардувань.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja