Як росія розгорнула компанію пропаганди і дезінформації проти України у країнах Латинської Америки – Без Брехні
Фактчек

Як росія розгорнула компанію пропаганди і дезінформації проти України у країнах Латинської Америки

Державний департамент США оприлюднив доповідь, в якій йде мова про те, що Росія фінансує тривалу, добре оплачувану дезінформаційну кампанію, зокрема проти України в Латинській Америці. Це один з елементів глобального російського впливу, який направлений на закріпленні у інформаційному просторі країн саме російської версії подій в Україні.

 

У заяві йдеться, що кінцевою метою Кремля є відмивання своєї пропаганди та дезінформації через місцеві ЗМІ у спосіб, який буде органічно сприйматися латиноамериканською аудиторією, щоб підірвати підтримку України, а також поширювати антиамериканські та антинатівські настрої.

Відомство зазначає, що РФ планує використовувати розвинені медіаконтакти в Аргентині, Болівії, Чилі, Колумбії, Кубі, Мексиці, Венесуелі, Бразилії, Еквадорі, Панамі, Парагваї, Перу та Уругваї, серед інших країн Латинської Америки, для проведення кампанії інформаційних маніпуляцій.

Як приклад Держдеп вказує на те, що такі фірми, як Агентство соціального проєктування (АСП), Інститут розвитку інтернету та «Структура» координували розробку кампанії інформаційних маніпуляцій, спрямованої на Латинську Америку, яка має на меті просування стратегічних інтересів РФ у регіоні шляхом відкритої та прихованої співпраці з місцевими ЗМІ та впливовими особами для поширення дезінформації та пропаганди.

«Це фірми, що надають «вплив за винагороду», з потужними технічними можливостями, досвідом експлуатації відкритих інформаційних середовищ, а також історією розповсюдження дезінформації та пропаганди для досягнення цілей Росії у сфері зовнішнього впливу», – йдеться доповіді.

У Держдепі вказали, що Москва поширює оригінальні історії або посилює вже існуючий популярний або розколюючий дискурс, використовуючи мережу державних ЗМІ, проксі-серверів та суб’єктів впливу в соцмережах, а потім інтенсифікує цей контент для подальшого проникнення в західне інформаційне середовище.

«Теми операцій насамперед зосереджені на спробах переконати латиноамериканську аудиторію в тому, що війна РФ проти України є справедливою та що вони можуть об’єднатися з Росією для перемоги над неоколоніалізмом», – зазначають у заяві.

Також у Держдепі додали, що російські посольства в Латинській Америці скоординували зусилля з державними ЗМІ для ефективнішого посилення прокремлівських наративів.

Напередодні заяви Держдепу, 6 листопада, в Інституту миру США аналітики представили нове дослідження щодо російського впливу в Латинській Америці. В ньому йдеться, що Москва вважає своїм обовʼязком тримати Латинську Америку під власним інформаційним контролем і їй вдається успішно це робити, а російська пропаганда в регіоні має давню історію і велику мережу досвідчених “гравців”. Згідно з висновками дослідження, багаторічні інвестиції в інформаційну кампанію в регіоні допомагають Москві тримати прихильність латиноамериканських країн навіть під час агресивних дій на міжнародній арені, зокрема з моменту початку повномасштабної війни РФ проти України.

Раніше США оприлюднили звіт американської розвідки, надісланий до понад 100 країн, в якому йдеться про те, що Москва використовує шпигунів, соціальні мережі та російські державні ЗМІ для підриву віри громадськості в чесність демократичних виборів у всьому світі.

Звіт вказує, що Росія протягом 2020-2022 років намагалась «підірвати довіру громадськості до щонайменше 11 виборів у дев’яти демократичних країнах, включно зі Сполученими Штатами», а ще 17 держав стали мішенню для «менш виражених» зусиль.

Для впливу Москва використовує як відкриті, так і приховані механізми, зокрема мережі впливу й довірених осіб, якими керують російські шпигунські служби.

Як приклад, звіт наводить таємну роботу Федеральної служби безпеки РФ із залякування працівників виборчих комісій, організації протестів у день голосування й «саботажу голосування за кордоном» на виборах 2020 року в неназваній європейській країні.

Російські державні ЗМІ своєю чергою у 2020-2021 роках стверджували, що вибори в низці країн Азії, Європи, Близького Сходу й Південної Америки будуть недемократичними.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja