Як росія в ООН проголосувала проти свого ж наративу пропаганди – Без Брехні
Фактчек

Як росія в ООН проголосувала проти свого ж наративу пропаганди

Так звана російська дипломатія, в особі постпреда рф в ООН, останніми тижнями намагалася заспамити організацію та її Радбез фейковими доповідями то про українську «брудну бомбу», то про українсько-американські «біолабораторії і бойових комарів». При цьому кожного разу рф намагалася скликати екстрене засідання Радбезу і нав’язати варіант своїх резолюцій. Але кожного разу отримувала відсіч цивілізованого світу.

Вчора, у п’ятницю ерефія в ООН втрапила у чергову халепу – проголосувала сама проти себе. Вірніше проти своїх пропагандистських наративів.

 

Представник росії в ООН проголосував за резолюцію із засудженням самої себе. Про це повідомив у Twitter постійний представник України при ООН Сергій Кислиця 4 листопада.

«Із 2005-го щороку рф ставить на голосування маніпулятивну резолюцію про боротьбу з неонацизмом у світі. Сьогодні догралася: в її ж резолюцію ми вставили поправку: «РФ намагалася виправдати свою територіальну агресію проти України нібито знищенням неонацизму». Чорна п’ятниця рф в ООН», – написав дипломат.

Він зазначив, що постійний представник росій в ООН василь небензя проголосував за резолюцію, у якій є текст: «РФ намагалася виправдати свою територіальну агресію проти України нібито для знищення неонацизму; свідоме використання неонацизму для виправдання територіальної агресії серйозно підриває справжні спроби боротьби з неонацизмом».

«Цікаво, скільки російських ЗМІ напишуть про епічне голосування Небензі за текст із включеним засудженням Росії і згадкою про її територіальну агресію проти України? Кидайте лінки, якщо побачите «чесні» російські ЗМІ», – написав Кислиця. http://surl.li/dpcjq

Резолюцію підтримало 105 країн, 52 проголосували проти, 15 утрималися.

Прессекретар міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби Георгій Тихий уточнив у Facebook, що йдеться про голосування у Третьому комітеті Генасамблеї ООН.

«Багато років поспіль росія виносила на голосування ГА ООН резолюцію, в якій нібито йшлося про засудження неонацизму. Мовляв, хто ж таке не засудить? Але текст завжди був сповнений – очікувано – рашистських маніпуляцій. Тому Україна та США завжди голосували проти. Російська пропаганда потім робила із цього шоу під назвою «Україна та США не проти нацизму». Дешевий тупий прикол для внутрішнього споживача. Але цьогоріч не сталося так, як гадалося. Росіяни знову винесли на розгляд Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН проєкт документа. Але завдяки роботі МЗС і постійного представництва України при ООН вдалося не лише повністю змінити баланс голосів за цю фальшивку, але і включити до неї нове потужне формулювання», – написав він. http://surl.li/dpcjs

Текст у доповненому варіанті виглядає наступним чином: «Генеральна Асамблея ООН із тривогою відзначає спроби Росії виправдати її територіальну агресію проти України нібито підставами викорінення неонацизму та підкреслює, що використання терміну “неонацизм” із метою виправдання територіальної агресії серйозно підриває справжні зусилля із протидії неонацизму».

«У перекладі з дипломатичної мови це означає «досить брехати, у маячню про «неонацизм в Україні» більше ніхто не вірить», – пояснив прессекретар.

Найцікавіше те, що сама ж росія опинилася в пастці, бо із цією правкою була змушена проголосувати за оновлений текст… із засудженням себе самої. І проголосувала. Дуже важливо, що Україна зафіксувала це на найвищому рівні в ГА ООН. А також той факт, що абсолютно всі країни ЄС стали на бік України.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja