Китай «офіційно» звинуватив США у розповсюдженні коронавірусу – як російські ЗМІ розганяють «зраду» – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

Китай «офіційно» звинуватив США у розповсюдженні коронавірусу – як російські ЗМІ розганяють «зраду»

Російський сегмент ЗМІ, користуючись висмикнутими з контексту тезами та клікбейтними заголовками, розганяє «зраду» про звинувачення Китаєм США у розповсюдженню коронавірусу на своїй території. Причому підкреслюється, що це офіційна позиція китайської сторони. Натомість це не відповідає дійсності і є маніпуляцією.

Таку інформацію зокрема поширили такі видання, «РИА.НОВОСТИ», «УТРО.РУ», «Грозный.Информ», «Царь-Град», «360*» та інші.

Підґрунтям став twitt від 13 березня на своїй персональній сторінці одного з представників МЗС Китаю Чжао Ліцзяня, де він висловив думку, що вірус в Ухань міг попасти від американських військових. Причому яким саме чином – чиновник не уточнює.  

Свій twitt Чжао Ліцзянь опублікував як «реакцію» на слова керівника Центру з попередження і контролю захворювань США (CDC) Роберта Редфілда,  який в свою чергу зробив припущення, що численні випадки грипу, що були зафіксовані у США літом і осінню 2019 року з великою кількістю смертельних випадків, могли бути насправді випадками захворювання COVID-19.

Тобто персональне судження одного чиновника (з Китаю), яке є реакцією на припущення іншого чиновника (із США), російські ЗМІ позиціонують, як «офіційну» позицію Піднебесної.

Натомість, дійсно офіційна позиція Китаю, трохи інша. На черговій прес-конференції речника МЗС Ген Шуана 19 березня 2020 року, інформація з якої розміщена на офіційному сайті Міністерства закордонних справ Китайської Республіки, він озвучив наступне:

«Зіткнувшись з пандемією, країнам необхідно спільно співпрацювати і долати труднощі. Як ми неодноразово заявляли, ми хотіли б взаємодіяти з міжнародною спільнотою, включаючи США, для більш тісної співпраці у боротьбі з вірусом та поліпшенню глобальної безпеки в галузі охорони здоров’я.

Що стосується китайсько-американських відносин, як я вчора сказав журналісту BBC, оскільки Китай і США є важливими країнами світу, міцні, стабільні відносини між Китаєм і США служать інтересам як спільного, так і загального прагнення міжнародної спільноти . Однак для збереження таких відносин потрібні зусилля обох сторін. Ми сподіваємось, що США працюватимуть з Китаєм над вирішенням розбіжностей на основі взаємної поваги та розширення співпраці з взаємною вигодою…»

Цікаво, що з 16 по 27 жовтня 2019 року в місті Ухань (який пізніше став епіцентром розповсюдження коронавірусу) проходили VII літні Всесвітні військові ігри. В них приймало участь 9300 військових із 109 країн світу. Перший випадок коронавірусу в цьому регіоні був зафіксований 17 листопада 2019 року.

 

Автор. Олександр Гороховський

NB! Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19”, ініційованого керівником проєкту “По той бік новин”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja