Як російська пропаганда брехала про удар по відділенню «Нової пошти» на Харківщині – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Як російська пропаганда брехала про удар по відділенню «Нової пошти» на Харківщині

Надвечір 21 жовтня російськи окупанти здійснили черговий варварський ракетний удар – під обстріл попало відділення «Нової пошти» на Харківщині. Відомо про шістьох загиблих та 17 поранених.

Як це ставалося і раніше, коли країна-терорист здійснювала ракетні удари, пропагандисти кремля здійснювали «інформаційну» підтримку чергового військового злочину – поширювали дезійнформаційні вкиди аби зняти з рф відповідальність, розпорошити увагу. Аналогічно відбулося і цього разу. Проте, щось пішло не так – пропаганда спершу видала одну версію виправдання, а потім почала її змінювати і корегувати. Про це далі у матеріалі.

 

Одразу після удару російська пропаганда почала синхронно вкидати і розкручувати версію, що удар по відділенню «Нової пошти» – не просто удар по поштовому терміналу, а то був «важливий логістичний центр» Збройних сил України. В принципі, стандартна версія – нічого нового. Таким чином інформаційні посіпаки кремля зазвичай виправдовують такі злочинні атаки.

Проте, через певний час фейкороби недофедерації змінили версію. Чи то прийшла нова методичка, чи то зрозуміло що виправдання ну зовсім неправдоподібне.

Один з російських так званих воєнкорів у власному телеграм-каналі опублікував повідомлення про, те що Україна нібито використовує «Нову пошту» для перевезення військової техніки. На думку пропагандиста це відбувалося в одному з терміналів компанії у Харківській області. «Воєнкор» написав:

«В Харькове точное попадение в почту. Казалось бы причем тут почта? Там перевозят сух паек, медикаменты и… военную технику. Утром готовимся опять слушать сказки про злых русских».

Ще один так званий воєнкор заявив, що: «склады этой логистической компании использовались боевиками для размещения боеприпасов, а грузовые автомобили для их перевозки».

Згодом версія трохи змінилася. Сталося це після того, як зрадник царьов, що зараз перебуває у росії, запустив версію, що уламки ракети С-300 нібито не російської армії, а Збройних Сил України. І саме вони призвели до таких наслідків.

Ця версія теж не нова – згадаємо, що у січні 2023 року після трагедії у Дніпрі, де ворожа ракета зруйнувала багатоповерхівку – росіяни теж запустили версію, що то не вони. То впала українська ракета ППО.

Проте, якщо говорити про С-300, то це саме росія від початку повномасштабного вторгнення системно використовує саме ці комплекси для ударів по наземним цілям.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja