Як російська пропаганда маніпулює, поширюючи заяви про «активну оборону» біля Авдіївки – Без Брехні
Фактчек

Як російська пропаганда маніпулює, поширюючи заяви про «активну оборону» біля Авдіївки

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що росія намагається зменшити сподівання стосовно здатності окупаційних сил досягти важливих успіхів. Ці меседжі активно тиражуються російськими пропагандистськими ресурсами для того, щоб максимально широко розповсюдити цей меседж і переконати громадян, в першу чергу, росії, що сам так виглядає картина бойових дій в Україні. http://surl.li/nwpva

 

Російське міноборони бреше про «активну оборону» окупантів в районі Авдіївки Донецької області, щоб приховати відсутність прогресу своїх військ. Про це заявили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у своєму звіті.

«Російські офіційні особи навмисно вводять в оману, називаючи ці наступальні дії частиною «активної оборони», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що наступальні дії в Україні – це частина «активної оборони». Він намагається зменшити сподівання стосовно здатності окупаційних сил досягти важливих успіхів.

У ISW нагадали, що за словами голови російського міноборони, росіяни захоплюють “більш вигідні” позиції.

Аналітики вважають, що російське командування мало б переслідувати певну оперативну мету, якби воно відкрито заявило, що намагається захопити Авдіївку. Проте міноборони рф не впевнені в здатності своїх військ трансформувати досягнення тактичного рівня в оперативно значущі успіхи.

Нагадаємо, що Збройні сили України упродовж минулого тижня ліквідували понад сім тисяч окупантів.  Про це пише перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк. За даними міністерства за тиждень з 27 листопада по 3 грудня Сили оборони знищили близько 7210 окупантів. Також ворог втратив 534 одиниці озброєння та військової техніки. http://surl.li/nwpwr

Зокрема РФ має такі втрати озброєння/військової техніки:

  •  62 танки;
  •  117 бойових броньованих машин;
  •  75 артилерійських систем;
  •  6 РСЗВ;
  •  5 установок ППО;
  •  144 штуки автотехніки;
  •  27 штук спецтехніки.

Також за тиждень було знешкоджено чотири ракети окупантів та 94 БпЛА.

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja