Як російська пропаганда розгорнула ІПСО з метою приховати колосальні втрати рф у Авдіївці та «намалювати пабєду» – Без Брехні
Фактчек

Як російська пропаганда розгорнула ІПСО з метою приховати колосальні втрати рф у Авдіївці та «намалювати пабєду»

Виступаючи на Мюнхенському безпековому президент України Володимир Зеленський заявив, що не може назвати кількість втрат з боку Збройних сил України при обороні Авдіївки. Але зазначив, що співвідношення втрати серед солдатів на цій ділянці фронту становить 1 до 7 – на сім загиблих солдатів рф – один український.

Про шалені втрати окупантів в Авдіївці і раніше наголошували експерти і самі військові. Тож заява президента спирається на відповідні дані. Днями ж фахівці «Кібер Спротиву» дізналися додаткові деталі, які підтверджують факт величезних втрат окупантів, та зусилля російської пропагандистської машини приховати їх. Про це далі у матеріалі.

 

За інформацією фахівців групи «Кібер Спротиву», попри просування окупантів на певній ділянці фронту, вони несуть такі втрати від оборонців міста, що в Кремлі змушені вмикати всю «машину військової пропаганди». http://surl.li/qpdsj

В росії хочуть запустити фейк про нібито великий успіх російської армії в Авдіївці Донецької області і цим відволікти увагу від втрат. ЗМІ була надана вказівка уникати у повідомленнях згадок про втрати особового складу.

Хакери раніше «побували» у інформаційно-аналітичній системі онлайн моніторингу ЗМІ росіян «Катюша» та «залишили» там «чорний вхід» й зламали кількох її операторів.

«Це дало нам можливість перехопити багато смачної інфи, як приклад — зараз Мінпроп рф активізує своїх посіпак і зганяє клєпати фейки про успієх в Авдіївці та затикати рот тим хто говорить про великі втрати через збереження традицій «м’ясних штурмів» до квадратних дат», — йдеться у повідомленні.

Відповідний документ члени «Кібер Спротиву» отримали зі скриньки російського начальника групи інформаційного забезпечення Бєляєва Дениса Леонідовіча.

«Уникати у повідомленнях згадок про втрати особового складу, акцентуючи увагу на просування сил та засобів», — закликають у документі.

Нагадаємо, що 27 листопада 2023 року стало відомо, що українські хакери з групи «Кібер Спротив» дістали внутрішню документацію Департаменту інформації та масових комунікацій Міністерства оборони РФ. http://surl.li/qpdsq

Серед документів побачили архів щоденних «звітів» речника російського оборонного відомства Ігоря Конашенкова. Також дослідили дані, які збираються та аналізуються в інформаційній системі моніторингу ЗМІ «Катюша».

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja