Як російські фейкороби перетворили патріотичний витвір українських блогерів на «державну пропаганду» – Без Брехні
Фактчек

Як російські фейкороби перетворили патріотичний витвір українських блогерів на «державну пропаганду»

Все до чого торкається російська пропаганда – очорнюється, оббріхується, перетворюється на прояви «нацизму». Так днями, фейкороби кремля поширили допис, у якому видали творче патріотичне відео українських блогерів за «державну пропаганду київського режиму». Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

Низка російський дрібних сміттярок та один з топових пропагандистських телеграм каналів «украИна.ру» поширили повідомлення із таким змістом: «Украинский ЦИПСО показал, как он снимает постановочные видео… В социальной сети «Тик-Ток» довольно часто появляются видеозаписи с «передовой», где украинские боевики «ведут неравный бой с российскими войсками». Цель таких видео вполне очевидна – вызвать у зрителя чувства сопереживания к ВСУ.

Однако на днях киевский ЦИПСО сам себя раскрыл: одна из известных украинских блогерш решила показать своей аудитории, как она вместе со своим переодетым в форму боевика ВСУ суженым снимает «тик-токи» про «украинских героев и захысныкив».

Зачем они это выложили – непонятно. По факту это чистой воды провал, который в очередной раз подтверждает лживость пропаганды режима Зеленского».

Пропагандистський допис супроводжується як оригінальним відео блогерів, так і бекстейдж про те, як дійсно проходило створення ролику.

Що так збентежило кремлівських інформаційних посіпак? У ролику блогери показали у формате паралельних відео, як спить в окопі солдат на передовій і його кохана вдома в ліжку. Вони синхронно повторюють рухи один одного, а в кінці нібито перетинають умовну лінію, яка їх розділяє і торкаються один одного руками.

Оригінальне відео, а також те, як його створювали можна побачити в Інстаграм блогерів http://surl.li/ojsmm. Це сімейна творчість. Чоловік та жінка створили це відео на восьму річницю свого сімейного життя ще в липні 2023 року – про це можна довідатися із опису до відео.

Чому саме зараз пропагандисти звернули на це увагу – не зрозуміло. Так само не зрозумілий і вибір фейкоробів. Бо блогери знімають чимало відео, яке в тій чи іншій мірі торкається теми війни в Україні – таких відео більше 20-ти!

Крім того, як це слідує з аналізу описів до відео, – це особиста творчість блогерів ніяким чином не пов’язана з якимось державними інформаційними програмами. Тож меседж російських пропагандистів, про провал «провал пропаганди Зеленського» – відверта брехня.

Так само як брехнею є натяк пропагандистів на те, що всі відео, які показують, що відбувається на фронті у позитивному для українців ракурсі – постановочні. І як доказ цього пропагандисти демонструють саме блогерське відео. Проте, блогери і не претендують на документальність. Якраз навпаки – у бекстейджі блогери показали, як робили відео. http://surl.li/ojtai

Тому отожнення творчого і документального та ще й «державної пропаганди» тут просто недоречно.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja