Як російські пропагандисти прихильника гітлера з Азовсталі виправдовували – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Як російські пропагандисти прихильника гітлера з Азовсталі виправдовували

В рядах фейкарів на росії стався грандіозний скандал між «польовим пропагандистом» руденко і столичною рупоркою рашітудей симоньян. Вона поширила його постановочне відео з родиною, що втекла  з Азовсталі, а потім виявилося, що чоловік на відео у 2012 році “зігував” на камеру з німецьким хрестом на грудях. Та виявляється це зовсім не про нацизм, якщо за відео вже заплачено і видаляти його пізно.

Сім’я, що вийшла з Азовсталі, відео пропагандиста руденка

Це історія багатовимірна, вона показує:

  •  як в погоні за гарячим роликом про «звірства Азова» центральні канали росії поширюють без перевірки ролики фейкаря руденка
  •  як російським глядачам можна  пояснити, що симпатизувати нацизму  – це нормально і вони це підтримають

Постановочне відео

Фейкар руденко зняв пропагандистський ролик про родину, яка вийшла з Азовсталі. Звісно ж «Азов не випускав», про коридори вони не знали, чули що Азов стріляє в спину, «спасіба товаріщу пу за щастлівоє спасєніє». Ну ви зрозуміли – все за класичним пропагандистським сценарієм. Це відео взяла собі росія1 у вечірній випуск та поширила в твіттері сумновідома очильниця рашатудей симоньян.

Допис симоньян про евакуйовану родину у Твіттері

 

В пошуках «бойовиків»

Але потім щось пішло не так. Москальське нехлюйство, параноя і пошук нацистів зіграли лихий жарт. У біженцях запідозрили «бойовиків Азову» і Правого сектора. Комусь жінка з відео видалася схожою на нашу відому снайперку Олену Білозерську (яку вже минулого місяця фейкарі ховали, до речі). Фотопорівняння розлетілися телеграмом.

Жінка з відео і снайперка Олена Білозірська, з якою її сплутали

Ця версія звісно ж не підтвердилася, але раптом знайшовся цікавий профіль вк батька родини – працівника заводу на ім’я Михайло Савін. А там виявили кілька фото за 2012 рік, де він на роботі позує з начепленими на робочу робу німецькими орденами-медалями ще й «зігує» – викидає руку як у нацистському привітанні. 

Михайло Савін з німецьким хрестом на куртці тримає руку у нацистському вітанні, фото з його сторінки ВК за 2012 рік

Зазвичай руденко в подібних випадках просто видаляє свої невдалі фейки, якщо їх розкрили чи пізніше підтвердилося зворотнє. Так ми неодноразово ловили його на брехні, коли він «плутав» напрямки обстрілів, звинувачуючи Україну, поширював постановчні ролики з «українськими дрг», які потім виявлялися російськими і навпаки – видавав кадри з ВСУ за «відважну боротьбу міліції».

І щоразу руденку достатньо було видалити фейкове відео та перебити його наступним інформаційним вкидом, щоб невибагливі російські глядачі забули про невдалий фейк. Але цього разу скандал вийшов за межі телеграм-бульбашки: сюжет показали по каналу росія1 та його поширила симоньян. Та ж Симоньян за 20 хвилин після поширення відео поширила вже фото чоловіка з сюжету з німецьким хрестом. Подібні картинки зі «снайперкою та нацистом» розлетілися мережею. Пожежу потрібно було гасити. 

Пояснення руденка щодо «нацистських» фотографій героя сюжету про евакуацію, скріншот ТГ каналу

Нацизм не завжди нацизм?

Позаяк гроші за сюжет уже отримані, видалити його неможливо, то фейкарі вирішили виправдовувати нацистські вподобання героя сюжету. В той час коли окупанти в кожному полоненому шукають «нацистського бойовика Азова» і вбивають за найменше тату навіть не зі свастикою, а з українським тризубом, руденко заявив, що нічного страшного в тому, що робітник Азовсталі зігував в нацистських орденах – немає! Чому? Тому що «це було до Майдану», робітник розкаюється і взагалі, «хто в Україні не зігував».
Тобто, за схибленою логікою руденка, прояви нацизму до 2014 року нацизмом не вважаються. Але навіть ця «відмазка» не витримує перевірки фактами, тому що в профілі вк цього працівника Азовсталі ми знайшли збережені відео про Гітлера за 2018 рік! 

Фільми про Гітлера, додані в закладки у 2018 році, скріншот з профілю ВК Савіна

Далі руденко стверджує, що «відповідні служби» перевіряють усіх перед зніманням сюжетів і звісно ж перевірили чоловіка. Це відверта брехня, тому що звичайні користувачі нагуглили його біографію за лічені  хвилини. 

Звісно ж це химерний дивовижний збіг, що робітник заводу Азовсталь, який «втік» від азовців, котрих російська пропаганда звинувачує в неонацизмі, сам виявився симпатиком Гітлера. Та щоб виправдати свою недолугу роботу, пропагандисти готові говорити, що нацизм, це не нацизм і що зігувати до Майдану було нормально.  Як бачимо, всі  «цінності» пропагандистів відносні, навіть такі здавалося б нерушимі як «боротьба з нацизмом». Хоча видається навпаки – пропагандисти якраз добре знають справжні цінності російського глядача і на них грають.

Адже як відреагувала російська публіка на це? Прийняла спокійно це «пояснення», тому що насправді нацизм це зло, лише коли він проти русскіх, а російський нацизм у формі геноциду українського народу вітається більшістю населення росії. Тому їм потрібна наступна порція «гарячих» відео про вбивства українців від «руденка та компанії».

Після такого епічного провалу і не менш епічного пояснення руденко спокійно далі клепає відео про «переможну війну проти нацистів», а симоньян навіть не видалила відео з «нацистом». Тому що завтра будуть нові фейки і цей забудеться. 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja