Як російські сміттярки маніпулюють даними дослідження про мобілізаційний резерв України – Без Брехні
Фактчек

Як російські сміттярки маніпулюють даними дослідження про мобілізаційний резерв України

Російські пропагандистські ресурси відслідковують та спотворюють будь-яку інформацію, яка стосується мобілізаційного процесу в Україні. Так днями, російські сміттярки днями в чергове перекрутили та спотворили результати проєкту «Мобілізаційний Резерв», втілений медіа TEXTY. org.ua: http://surl.li/rnzde 

«Мобілізаційний резерв» — це проєкт журналістики даних, де фахівці проаналізували, скількох чоловіків можна мобілізувати і які умови можуть спонукати більше жінок долучатися до Сил Оборони. Тобто, це дослідницький проект. І самі фахівці, які генерують та публікують дані проєкту, роблять постійно обмновку, що цифри показників, які вони вираховують – мають певні похибки і є орієнтовними. Проте пропагандисти кремля, звичайно, це ігнорують і подають це піл вигідним для себе кутом – що в Україні планують ледь не знищити 3 млн жінок. Про деталі маніпуляції – далі у матеріалі.

 

Дослідження TEXTY. org.ua дуже важливе. В ньому проаналізували кількість чоловіків, які Україна можемо призвати, кількість чоловіків, які не підпадають під мобілізацію, а також кількість жінок, які у разі необхідності можуть бут залучені до оборони держави.

І саме тут приховані основні маніпуляції пропагандистів. В проєкті і дослідженні журналістів йдеться про те, що 46% жінок віком 18–60 років виховують дітей. Отже, можемо порахувати, що оголошення мобілізації для жінок без дітей дасть змогу поповнити резерв на 3 млн осіб.

І далі експерти дослідження роблять дуже важливу ремарку, яку, звичайно ж, намагаються «не помічати» російські пропагандисти: мобілізувати жінок потрібно лише добровільно. Жодні обмеження для жінок на виїзд за кордон неприпустимі.

Також надаються важливі уточнення, що треба зробити, аби жінки більш охоче йшли в армію. В першу чергу, це організація відповідної рекламної кампанії й створення адекватних умов служби. А саме:

  • новобранка має пройти належний підготовчий курс;
  • мати гарантовану відпустку й вільно розпоряджатися своїм часом у період звільнення від виконання завдань на ротації;
  • якщо це служба в тилу — мати беззаперечну можливість ночувати вдома або в орендованому житлі чи незаперечне право покидати місце дислокації у вільний від виконання завдань час.

«Нормальні частини дозволяють це й чоловікам, але це не загальне правило», — йдеться в матеріалі.

Отож ці 3 мільйони жінок — це ті, хто потенційно (!) може долучитися до Сил Оборони. Ні про яку примусову мобілізацію жінок не йшлося і не йдеться. Цю тему регулярно викидають, в першу чергу, через російські інформаційні ресурси. При чому у своїх фейках, росіяни не стримують себе у своїх фантазіях.

Вони розповідають про мобілізованих жінок віком понад 80 років, як у вкиді про мобілізацію 86-річної жінки-медика “за бахмутську прописку”: http://surl.li/rnhuy 

Так робить і фейки про примусово мобілізованих вагітних: http://surl.li/rnhvx 

Якщо війна буде тривати ще декілька років, цілком можливо, що до війська все частіше будуть долучатися жінки. Важливо проговорювати це, щоб армія була готова до цього і будь-яка людина, незалежно від гендеру, могла гідно служити в Силах Оборони. 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja