Як російськи пропагандисти перебрехали публікацію українського видання, де нібито відзначили «успіхи» окупантів на фронті. – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Як російськи пропагандисти перебрехали публікацію українського видання, де нібито відзначили «успіхи» окупантів на фронті.

Російська пропаганда у своїх вкидах аби надати інформації правдивості та перекласти відповідальність на ніше першоджерело часто перебріхували та викривлювали публікації як із західних, так із  українських медіа. Цього разу пропагандистськи ресурс «Украина. ру» маніпулятивно передрукував у себе публікацію українського видання «Дзеркало тижня». У версії пропагандистів у матеріалі нашого медіа дуже позитивно відгукуються про дії окупантів на фронті. Проте, це не відповідає дійсності. Далі у матеріалі про те, яким чином фейкороби кремля підкорегували український оригінал статті собі на користь.

 

Для того, щоб зрозуміти і побачити де прихована брехня, варто подивитися на зміст обох публікації. У російських пропагандистів текст українського видання виглядає так (далі мовою оригіналу): http://surl.li/muvdn

«Украинский еженедельник «Зеркало недели» никак не заподозрить в симпатиях к России. Но и он вынужден признать военные успехи российской армии. Вот, что «Зеркало недели» пишет в своей фронтовой сводке по состоянию на 2 ноября 2023 года, ссылаясь на работу команды аналитиков Deep State.

 1. Сватовский отрезок – продолжаются столкновения южнее Лимана первого. Враг продолжает давить у Первомайского, имеет успехи, ЛБС уточняется. Так же район Макеевки, где враг имел частичный успех, нуждается в уточнении. Россияне снова проводили штурмовые действия в Серебрянском лесничестве, результат неизвестен.
 1. Бахмутское направление – враг не оставляет попыток улучшить тактическое положение возле Ягодного и Берховки.
 1. Бердянский отрезок – враг имеет успехи возле Приютного, кадры и обстоятельства очень неприятные и требуют более детального анализа и публичного освещения.
 1. Таврический отрезок – продолжаются бои в Крынках. Враг наносит поражение артиллерией и авиацией по плацдарму в селе.

Далее в своей «Аналитической записке», издание отмечает, что в боях за Авдеевку российская армия «продолжает удерживать инициативу и ищет слабые места в обороне».

Конечно, украинский еженедельник не был бы самим собой, если бы даже в этой ситуации не похвалил украинских захысныкив. «Вообще, имеющаяся ситуация – это не старание врага, – пишет издание. – Это ряд критических наших ошибок. Особенно в Красногоровке в первой половине году…»

Що ж міститься в оригіналі видання «Дзеркало тижня»: http://surl.li/muvhl

«Зведення на фронті станом на кінець доби 2 листопада 2023 року від команди аналітиків Deep State.

 1. БІЛОМОСКОВСЬКИЙ, СІВЕРСЬКИЙ та БІЛГОРОДСЬКИЙ відтинки — без змін.
 1. СВАТІВСЬКИЙ відтинок —тривають зіткнення південніше Лиману Першого. Ворог продовжує давити біля Першотравневого має успіхи, ЛБЗ уточнюється. Так само район Макіївки, де ворог мав частковий успіх, потребує уточнення. росіяни знову проводили штурмові дії в Серебрянському лісництві, результат невідомий.
 1. БАХМУТСЬКИЙ напрямок — ворог не полишає спроб покращити тактичне положення біля Ягідного та Берхівки.
 1. АВДІЇВСЬКИЙ відтинок — інформація що окупанти мають успіхи північніше Степового — не відповідає дійсності, як і їх “малюнки” до Тоненького та Сєверного.  Ворог продовжує забігати як за залізницю, так і на АКХЗ. Станом на 18:00 2 листопада ні в одному з цих місць він не закріпився і відступив з втратами. Смак американської демократії у вигляді касетних снарядів робить свою справу. Біля Микільського було зупинено масивну колону ворожої техніки.
 1. БЕРДЯНСЬКИЙ відтинок — ворог має успіхи біля Приютного, кадри і обставини дуже неприємні і потребують детальнішого аналізу та публічного висвітлення.
 1. ЗАПОРІЗЬКИЙ відтинок — тривають важкі зустрічні бої на Роботинському виступі.
 1. ТАВРІЙСЬКИЙ відтинок — тривають бої в Кринках. Ворог наносить ураження артилерією та авіацією по плацдарму в селі. Завдяки роботі нашої аеророзвідки окупанти несуть великі втрати, намагаючись ліквідувати плацдарм.

Аналітична записка. «Багато розмов про Авдіївку. росіяни планували оточити Авдіївку 4 листопада на день народного єдінства, але щось пішло не за планом. Проте, противник продовжує утримувати ініціативу та шукає слабкі місця в обороні. Взагалі, наявна ситуація це не старання ворога, це ряд критичних наших помилок. Особливо в Красногорівці в першій половині року».

 

ВИСНОВКИ

Як можна зрозуміти із співставлення двох текстів, в оригіналі у фронтовому зведенні міститься сім пунктів, а пропагандисти «скоротили» справжній допис у своєму варіанті – до чотирьох.

Пропагандисти просто «викинули» три напрямки-пункти у себе – Біломосковський, Сіверський та Білгородський, Авдіївський, Запорізький. І як можна зрозуміти з аналізу тексту, був вилучений ключовий напрямок – Авдіївський, де ворогу насипають і це зазначено у публікації «Дзеркало тижня»,

За аналогічною схему, пропагандисти «скоротили» звіт по Таврійському напрямки – «зупинилися» на тій частині інформації, яка говорить, що вони потужно б’ють артилерією. В той же час, безсоромно викинули ту частину, де говориться, що окупанти несуть великі втрати.

Пропагандисти маніпулятивно перетворили у позитивний для себе відгук, публікацію, зміст якої зовсім інший. Журналісти «Дзеркала тижня» не підкреслювали успіхи окупантів, а навпаки відверто говорили про їх невдачі і втрати.

Мета подібних вкидів – дискредитувати українське медіа, показати, що і в Україні нібито визнають «успіхи», так званої, армії рф. Крім того, у такий спосіб пропагандисти перекладають відповідальність за першоджерело інформації на інше видання і таким чином «камуфлюють» спотворену інформацію під правдиву.  

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja