Як шойгу БРЕХНЮ бункерного диктатора про «численных союзників» викрив – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Як шойгу БРЕХНЮ бункерного диктатора про «численных союзників» викрив

Днями на московії відбувся так званий форуму «Армія-2022» де ереф спробувала «здивувати» присутніх своїми «досягненнями» в галузі військових розробок. Але судячи з присутніх делегацій від африканських країн, рівень «здивування» був нижче плінтусу.

 Очільник країни-агресора виступив на відкритті форуму де заявив, що рф може постачати сучасну зброю своїм «численним союзникам і партнерам». Але після бункерного диктатора виступав, так званий, міністр оборони шойгу. Своєю промовою він, як це не дивно звучить, викрив брехню свого шефа з приводу союзників, а головне їх рівня.

До слів шойгу ми коротко поясними, чому гучні заяви про постачання зброї всім і вся – блеф!

 

Спершу про союзників. Бункерний диктатор, як чекіст із досвідом у своїй промові, чимало фактів подав завуальовано, узагальнено, опосередковано. Ось що він сказав (дослівно, мовою оригіналу):

«Россия выступает за самое широкое, всестороннее развитие военно-технического сотрудничества. Сегодня, в условиях уверенно формирующегося многополярного мира, это особенно важно. Мы высоко ценим то, что у нашей страны много союзников, партнеров, единомышленников на разных континентах. Это государства, которые не прогибаются перед так называемым гегемоном. Их лидеры проявляют настоящий мужской характер и не прогибаются. Они выбирают суверенный, самостоятельный путь развития, хотят коллективно решать вопросы глобальной и региональной безопасности на основе международного права, взаимной ответственности и учета интересов друг друга, тем самым вносить свой вклад в защиту многополярного мира». http://surl.li/cskbz

Тобто, якщо відкинути сучасний російський новояз, то очільник кремля узагальнив партнерів, однодумців, союзників записавши їх до когорті «з різних контнентів».

Звучить відверто маніпулятивно (але ж хто ж там на російській ватній аудиторії розуміється на маніпуляціях) – але масштабно. На континентах, та ще й різних – складається враженння, що навколо росії цілий альянс склався.

Ну це поки до мікрофону не покликали шойгу. Так званий міністр оборони сказав наступне: «В этом зале сегодня присутствую видные военначальники дружественных нам стран. Таких как Бурунди, Гвинейская Республика, Камерун, Мали, Судан, Уганда, Чад, Эфиопия и Южно-Африканская Республика».

Проте що видно у тих воєначальників, що вони такі видні ми промовчимо. А от про іншу частину меседжу розберемо. По-перше, всі ці країни розташовані на одному континенті, а не на «континентах». А враховуючи, що ні інших країн не було названо, ні інші делегації не були присутні на «форумі», то меседж про «союзників на континентах», м’яко кажучи перебільшення, що є маніпуляцією. Якщо ж бункерний диктатор мав на увазі Білорусь – бо вона ж реально на іншому із африканськими країнами континеті – то і тут маніпуляція. Бо з рф Білорусь на одному.

По-друге, ні в якому разі не принижуючи гідність згаданих країн Африки, варто хоч якось оцінити рівень цих «союзників і однодумців», вагу на міжнародному рівні. У цивілізованому світі є низка показників, за якими можна зорієнтуватися про місце країни у світовій спільноті, її впливи.

Для прикладу – рівень ВВП країни, що показує її економічний потенціал, розвиток. Так от, рівень ВВП «союзників» (2021 рік):

 • – Бурунді – 2.9 млрд. USD
 • – Гвінейська Республіка – 15.85 млрд. USD
 • – Камерун – 45.2 USD млрд.
 • – Малі – 19.14 млрд. USD
 • – Судан ­- 34.33 млрд. USD
 • – Уганда – 40.43 млрд. USD
 • – Чад- 11.78 млрд. USD
 • – Ефіопія – 111 млрд. USD
 • – Південно-Африканська Республіка – 420 млрд. USD http://surl.li/cskbm

Багато це чи мало? Для порівняння «союзники, однодумці, партнери» України мають наступні показники:

 • –  США – 22, 9 трлн USD
 • – Великобританія – 3,18 трлн USD
 • – Франція – 2, 94 трлн USD
 • – Німеччина – 4,2 трлн USD
 • – Польща – 674 млрд. USD
 • – Євросоюз (загалом) – 17 трлн USD http://surl.li/cskbs

Тобто потенціали зрозумілі. Можна ще правда згадати Білорусь з її 68.2 млрд. USD ВВП. Але суть справи це не змінює.

А щодо постачання «сучасної зброї, яка на десятиліття випередила західні аналоги та її незліченну кількість, то ми вже неодноразово розвінчували фейки російської пропаганди на цю тему. Тож нагадаємо ключові меседжі, які говорять про протилежне – «сучасна зброя рф, яка на десятиліття випередила західні аналоги та її незліченну кількість» – це міф, блеф та брехня:

– за майже щість місяців війни ЗСУ знищили (станом на 17.08) 1886 танків, що становить до 40% танкового стройового парку рф;

– брак сучасних ракет змусив окупантів перейти до застосування застарілих ракет ще радянського виробництва Х-22, випуску ще 60-70 років минулого століття;

– від того ж браку ракет війська рф почали масово використовувати ракети ЗРК-300 переналаштовані для удару по наземних цілях;

– санкції та брак сучасних комплектуючих для виготовлення БПЛА змусив рф шукати можливість закуповувати такі системи у ще однієї країни-ізгою – Ірану;

– як повідомляють західні та українська розвідки в останні два тижні із складів та арсеналів у Білорусі активно почали вивозитися не тільки боєприпаси, а й артилерійські системи та САУ, що говорить про брак цих складових в армії окупантів;

– ще у червні у наслідок високих втрат та браку сучасних танків у рф були розконсервовані та відправлені на фронт танки Т-62, які виготовлялися і були на озброєнні у 60-70 роки минулого століття у армії СРСР.

І вишенька на тортик. Як припускають українські експерти, запрошення на так званий форум представників африканських країн було зумовлено зовсім іншими мотивами кремля ніж «постачання сучасної зброю».  Якраз кремль зараз шукає можливості викупити у країн Африки зброю радянського і російського зразку, яка туди у попередні роки активно постачалася.

Отаке воно, фейкове «королівство кривих дзеркал».

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja