Як скандальний американський журналіст Сеймур Херш поширює брехню, що Польща примушує Зеленського до перемовин – Без Брехні
ДонеччинаЛуганщинаФактчекФактчек-регіон

Як скандальний американський журналіст Сеймур Херш поширює брехню, що Польща примушує Зеленського до перемовин

Прізвище американського журналіста Сеймура Херша стало відомо в Україні нещодавно завдяки російській пропаганді, яка його руками та публікаціями поширила фейки, що Північний потік підірвали українці. Саме розслідування Херша пропагандисти кремля назвали самим правильним.

Днями американський журналіст поширив публікацію на своєму персональному сайті, що є нібито коаліція країн, на чолі з Польщею, які примушують Президента Зеленського до перемовин із росією.

Далі у матеріалі розберемо де маніпулює і поширює неправду скандальний пропагандист.

 

 

МЕСЕДЖ 1. «Бажання Зеленського перенести війну на Росію може бути незрозумілим президенту та старшим помічникам із зовнішньої політики в Білому домі, але це стосується тих в американському розвідувальному співтоваристві, яким було важко домогтися того, щоб їхні дані та їх оцінки були почуті. Овальним кабінетом…».

Представники Білого дому завжди підкреслювали, що Україна має повне право наносити удари по території росії. Єдине обмеження – щоб це не було зроблено західною зброєю.

 

МЕСЕДЖ 2. «Тим часом бійня в місті Бахмут триває. За ідіотизмом, якщо не за кількістю, це схоже на бійню у Вердені та на Соммі під час Першої світової війни. Люди, які відповідають за сьогоднішню війну — у Москві, Києві та Вашингтоні — не виявили жодного інтересу навіть до тимчасових переговорів про припинення вогню, які може служити прелюдією до чогось постійного. Зараз мова йде лише про можливість наступу обох сторін наприкінці весни чи влітку».

Херш говорить про перемовини і згадує москву, що начебто вона теж не виявила інтересу до переговорів. Але маніпулятивний акцент проглядається в тому, що саме москва весь час заявляє, що готова до перемовин. Проте, з обмовкою – на її умовах. Україна з путіним вести перемовини заборонила.

 

МЕСЕДЖ 3. «Але дещо в американській розвідувальній спільноті знають і таємно повідомляють, що готується щось інше за ініціативою урядовців різних рівнів у Польщі, Угорщині, Литві, Естонії, Чехії та Латвії. Усі ці країни є союзниками України та оголошеними ворогами Володимира Путіна.

Цю групу очолює Польща, чиє керівництво більше не боїться російської армії, тому що її дії в Україні зруйнували блиск її успіху під Сталінградом під час Другої світової війни. Вона тихо спонукає Зеленського знайти спосіб покласти край війні — навіть піти у відставку, якщо це необхідно — і дозволити процесу відновлення своєї нації початися».

Журналіст повторює пропагандистський наратив, що захід тисне на Зеленського, мовляв ми втомилися від війни, якщо контрнаступ провалиться, то треба домовлятися з москвою. У різних варіантах і від різних джерел ця інформація неодноразово попадала в інфорпростір.

Крім вже згаданих меседжів пропаганди у публікації Херша присутня його улюблена конспірологія. Саме за зловживання нею та побудову своїх розслідувань на суто анонімних джерелах Сеймур Херш втратив роботу у відомих американських виданнях та вже понад 10 років публікується лише у своїх блогах та на власному сайті. Його псевдорозслідування були неодноразово спростовані, наприклад такими ресурсами, як Белінгкет.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Реальна газета” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja