Як так звані «перші особи кремля» викривають свою ж брехню про непостачання газу у Європу… новою брехнею – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Як так звані «перші особи кремля» викривають свою ж брехню про непостачання газу у Європу… новою брехнею

На тлі методичних дій країн Європи та США по подоланню енергетичної залежності в російського газу та нафти, ерефія продовжує все більш жорсткий енергетичний шантаж. В інформаційному ж просторі кремлівські посіпаки вдаються до словесної еквілібристики, а по суті – до цілої серії брехливих заяв, щоб виправдати свої дії. Але їхня одна брехня викриває попередню – і ми вже не раз на цьому наголошували по інших темах. На цей раз по цій же «схемі» кремль спалився на темі непостачання газу у Європу.

 

Весь минулий тиждень москва «заливалася образами і закидами», що як же Захід себе не правильно веде по відношенню до рф. І мовляв саме це провокує енергетичну кризу.

«Обрізати постачання російського газу не найкращій варіант вирішення глобальних екологічних проблем», – віщав бункерний диктатор на так званому Екологічному форумі.

«Резервування газу через «ПП-1» обмежено можливостями однієї турбіни, але скасування санкцій відновить прокачку», – піддакував так званий, прес-секретар кремля.

«Німеччина – недружня країна, що запровадила санкції проти рф та постачає зброю Україні, спрямовану проти росії, діє як ворог росії», – заявляв генератор випадкових думок, а по сумісництву заступник очільника ради безпеки рф медвєдев.

«Запустити газотурбінний двигун для «Північного потоку-1» не дозволив витік мастила», – таку заяву оприлюднив газпром.

Загальна риторика пропагандистських медіа була у площині того, що ЄС, Канада та Велика Британія самі винні у скороченні російського газопостачання, але перекладають відповідальність на росію.

Тобто винні всі окрім росії! Ми тут бачимо улюблений маніпулятивний прийом московської пропаганди, який полягає в тому щоб по-перше – штучно перекласти свою відповідальність на іншу сторону, а по-друге – виставити росію в образі  жертви, такого собі хлопчина для биття, якого всі ні з того ні з сього всі ображають.

Але якщо по факту то все якраз навпаки.

Щодо технічних проблем начебто з «витоком оливи», то компанія Siemens Energy, яка і постачала турбіну, заявила, що така несправність, в принципі неможлива. А якщо і так – то готові відремонтувати, проте на мали/не мають доступу до турбіни. http://surl.li/cxrua

Санкції ЄС не поширюються на постачання газотранспортного обладнання росії, тож «газпром» може легально забрати турбіну в будь-який момент і без додаткових документальних підтверджень. Та він цього не поспішає робити.

Але ми прекрасно розуміємо, що ці всі технічні викрутаси – лише привід закручувати газові гайки москвою.

Та нас цікавить інше – як же одна брехня викрила іншу. Питаємо у так званого прес-секретаря. Самі він, як то кажуть, «спалив задум» і виклав все, як на долоні.

Речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що проблеми з постачанням газу по «Північному потоку» зберігатимуться доти, доки не буде знято західні санкції. Про це Пєсков заявив журналістам агентства «Интерфакс». http://surl.li/cxryt

«Проблеми в прокачуванні виникли через санкції, які ввели проти нашої країни і проти низки компаній західні держави, включаючи Німеччину та Велику Британію. Інших причин, які б призвели до проблем з прокачуванням, не існує…  З огляду на те, що санкції продовжують працювати, враховуючи, що вони вносять абсолютне сум’яття, юридичне, практичне, у те, що пов’язано з техобслуговуванням усіх вузлів і агрегатів, то зараз поки що можна сподіватися на єдиний агрегат, що якось вдасться його упорядкувати… Безумовно, ті самі санкції, які заважають обслуговувати агрегати, які заважають їх переміщувати без відповідних юридичних гарантій, які заважають надавати ці юридичні гарантії і таке інше, саме ці санкції, які запровадили західні держави, довели ситуацію до того, що ми бачимо зараз», – констатували вуса кремля…

Тобто якщо прибрати все словесне сміття про одну турбіну, технічні проблеми, якісь там документи і гарантії – а по суті відокремити всі попередні кремлівські маніпуляції та брехню – залишається один єдиний ключовий меседж – «санкції зніміть, а? і буде вам газ».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja