Як так званий міністр лавров перебрехав слова очільника Олімпійського комітету – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Як так званий міністр лавров перебрехав слова очільника Олімпійського комітету

Одна з ключових маніпулятивних схем, яку застосовує росія, щоб відбілити себе на фоні звірств і геноциду у війні проти України – вдягнути образ жертви. Так днями, один з ключових кремлівських посіпак та глашатаїв пропаганди на міжнародній арені, так званий міністр закордонних справ фейкової країни – лавров, звинуватив очільника Міжнародного олімпійського комітету у політичні ангажованості, перебрехавши слова спортивного чиновника. В чому річ – пояснюємо.

 

У коментарі російській агенції ТАСС лавров завив наступне (дослівно, мовою оригіналу):

«Когда президент Международного олимпийского комитета (МОК) [Томас Бах] говорит, что мы будем решать вопрос об участии российских и белорусских спортсменов в наших мероприятиях попозже в зависимости от того, как будет складываться политическая ситуация, это прямое пренебрежение принципами Хартии МОК, которая включает в себя недопустимость привлечения каких-либо политических соображений и политических моментов в развитие спортивного движения и спортивных федераций, – сказал он. – Это связано с конкуренцией, я думаю, не в меньшей степени, чем с желанием «наказать» РФ и Белоруссию, убрать конкурентов». http://surl.li/cxcth

Ключовий момент у словах лаврова полягає в тому, що маніпулючи, він робить із рф жертву і говорить, що причиною недопущення спортсменів з росії та білорусі до олімпійських змагань є – політична складова і бажання позбутися конкурентів.

Щодо політичної складової, то тут лавров перекрутив і перебрехав зміст і суть реальної заяви голови МОК.

Насправді в інтерв’ю журналу «Sport Bild» Бах підкреслив, що в умовах агресивних військових дій Росії в Україні не може бути місця в спортивній спільноті для представництва цієї країни, а також для Білорусі, яка налаштована це.

– Зараз не час змінювати рекомендації чи ставлення. Ми як і раніше не рекомендуємо запрошувати на змагання російських або білоруських спортсменів, як і раніше ні гімнів, ні прапорів, ні національних кольорів, – сказав чиновник.

За його словами, МОК наразі стоїть перед нерозв’язною дилемою, оскільки мета організації – об’єднувати через спорт. Він також подякував федераціям, які виключають зі своїх лав спортсменів, які відкрито підтримують війну, і допускають до старту – після виконання певних вимог – спортсменів, які виступають проти дій путіна.

Він також зазначив, що деякі використовують колективну відповідальність і забороняють усім спортсменам з росії та білорусі брати участь у змаганнях, як це було, наприклад, на тенісному Вімблдоні. – У МОК 150 національних олімпійських комітетів, уряди яких не вводили жодних санкцій проти росії, – зазначив Бах. http://surl.li/cxcvf

Тобто ні про які політичні складові не йде мова – це по-перше.

По-друге, сам очільник МОК ставиться до заборон виважено і констатує, що ситуація непроста.

По-третє, не до всіх спортсменів застосовуються обмеження.

І головне – більш жорстке відношення до участі рф і білорусі у спортивних олімпійських змаганнях стало відповіддю на війну розв’язану проти України.

Щодо конкуренції та упередженості, то тут лавров також маніпулює і не веде оком.

Слід нагадати, що ще за довго до початку повномасштабного вторгнення в Україну, за росією тягнеться шлейф гучних допінг-скандалів. А саме з 9 листопада 2015 року після публікації звіту комісії Всесвітньої антидопінгової агенції (WADA) з розслідування діяльності російської антидопінгової агенції (РУСАДА). У звіті містилися звинувачення у масованому та систематичному приховуванні застосування допінгу російськими спортсменами. http://surl.li/cxcvw

Внаслідок цих розслідувань низка спортсменів були дискваліфіковані, їх результати та нагороди скасовані. А згідно рішення Спортивного арбітражного суду до 16 грудня 2022 року спортсменам з рф заборонено виступати в Олімпіадах під прапором та гімном росії. http://surl.li/cxcwk

Тож репутацію ерефія сама собі підмочила у спортивному середовищі вже давненько і сама ж наплювала на принципи чесної конкуренції атлетів, накачуючи своїх спортсменів допінговими препаратами. Тому закиди про «позбавлення конкурентів» – відверта маніпуляція і намагання натягнути на себе образ жертви. Не вийде товаришу лавров – трохи фейс заширокий та нахабний для такого образу.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja