Як топ-пропагандистка скабєєва спростувала російську ж брехню про те, що рф не використовує проти України фосфорні боєприпаси – Без Брехні
Фактчек

Як топ-пропагандистка скабєєва спростувала російську ж брехню про те, що рф не використовує проти України фосфорні боєприпаси

Не можна сказати, що російська пропаганда діє не системно і не сплановано. Особливо коли це стосується розгортання масштабних ІПСО. В той же час, у своїй роботі ми стикалися безліч разів із разючими протиріччями у російській пропаганді і відвертим невіглаством у знанні елементарних фактів і… своїх же методичок.

Так днями щось пішло не так у кремлівської топ-пропагандистки скабєєвої – у відео, яке вона опублікувала у своєму телеграм-каналі вона викрила «спростування» – а по факту брехню – російської ж пропаганди про те, що нібито рф у війні проти України не використовує фосфорні боєприпаси. Про деталі «проколу» скабєєвої – дала у матеріалі.

 

Факти застосування росією фосфорних боєприпасів Україна почала фіксувати ще з перших тижнів війни.

Росія застосовує проти мирного населення в Україні заборонене міжнародними конвенціями озброєння, реальна загроза застосування нею хімічної зброї. Про це заявив на саміті G7 24 березня президент України Володимир Зеленський, відео та текст його звернення опублікував Офіс президента.

«Сьогодні вранці я отримав інформацію про те, що російські війська застосували проти мирних людей в Україні фосфорні бомби. Цілком реальна загроза масштабного застосування Росією хімічної зброї на території України», – сказав Зеленський.

Тобто заява пролунала на вищому міжнародному рівні. Буквально на наступний день, так званий прес-секретар очільника кремля пєсков, через російські медіа заявив, що «слова президента Зеленского о применении фосфоных бомб россией не соответствуют действительности… россия никогда не нарушала международных конвенций» (дивись скріншот).

Нагадаємо про те, що фосфорні боєприпаси дійсно заборонені «КОНВЕНЦІЄЮ про захист цивільного населення під час війни», яка прийнята у Женеві 12 серпня 1949 року.  http://surl.li/bpkpd

Надалі і українська сторона на рівні СБУ, ГРУ МО, Генерального штабу, ДСНС, а також міжнародні експерти та організації неодноразово фіксували факти використання росією фосфорних боєприпасів. Ось лише декілька прикладів:

– у березні 2022 року фосфорними снарядами були обстріляні Краматорськ http://surl.li/nlftw

– також у березні 2022 року під удар фосфорних бомб попала Попасна http://surl.li/nlfvh

– у березні ж 2022 року, коли точилися бої навколо Києва окупанти атакували фосфорними зарядами Ірпінь і Гостомель http://surl.li/nlfwg

– в кінці березня 2022 року під фосфорний удар попало Рубіжне http://surl.li/nlfyd

– у листопаді 2022 року росі атакували околиці Бахмута фосфорними бомбами, що зафіксувало СБУ http://surl.li/nlfzv

– вже у березні 2023 року росіяни знову били фосфорними снарядами по Бахмуту, що підтвердили у Силах спеціальних операцій http://surl.li/nlgaf.

– ще один удар по Бахмуту фосфором був зафіксований у травні 2023 року http://surl.li/nlgfu

– у травні 2023 року застосування фосфорних снарядів було зафіксовано біля Часів Яр http://surl.li/nlgbe

Це перелік може бути безкінечним. А що ж росія? А росія весь це час робила три речі (дивись на скріншотах публікацій з російських медіа):

– заперечувала використання таких боєприпасів із свого боку,

– використовуючи різних експертів, вела полеміку в медіа про те, що використання фосфорних боєприпасів – це злочин, що вони заборонені конвенціями, що їх не можна використовувати проти цивільних та у густозаселеній місцевості – тобто таким чином створювався інформаційний фон, який свідчив, що росію не використовує такі боєприпаси, засуджує їх використання, констатує, що вони заборонені,

– звинувачувала Україну у використанні фосфорних зарядів, причому не тільки на фронті, а й нібито по території самої росії на Білгородщині.

Що ж показала скабєєва? Справа в тому, що застосування фосфорного заряду – чи то снаряду, чи то бомби – має свої особливості. Фактично, вибух самого заряду відбувається у повітрі. І до землі летять тисячі елементів, які горять. Це і є фосфор, який спалахує після реакції з киснем у повітрі.

«Під час вибуху вночі фосфорний заряд помітно світиться. Розліт білого чи жовтого полум’я подібний до салюту – саме так горить і вибухає запальна бомба. Вдень дію фосфорного заряду можна відрізнити від інших боєприпасів через густий їдкий білий дим з гострим запахом часнику і яскраві іскри, що розлітаються під час вибуху. Фосфорна бомба викликає великі пожежі, які дуже важко загасити», – повідомляють у Центрі національного спротиву. http://surl.li/nlgoh

Таку характерну рису фосфорного боєприпасу ще називають «фосфорним дощем». І саме цей характерний смертельний фосфорний дощ показала у своєму відео топ-пропагандистка скабєєва. І додала «влучну» тезу, яка розставляє всі крапки у брехні російської пропаганди: «вс рф продолжает кошмарть всушников, которые забились в подвалы под Авдеевко» (дивися на скріншоті).

Дуже потішить, що цей «прокол» у знанні методичок не залишиться не поміченим відповідними російськими структурами. Тож побажаємо топ-пропагандистці «теплої зустрічі» з представниками фсб росії.

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja